Отборът на Лион

Поредна изненада в „Шампионската лига” поднесе отборът на „Лион“, който отстрани фаворита за спечелването на турнира „Манчестър сити“ с 3:1. Мачът се игра на стадион „Жозе Алваладе“ в Португалия.

Двубоят очаквано премина под диктовката на „Сити“, които владееха топката в близо 70% от времето. Въпреки това футболистите на Гуардиола не успяха да вкарат положенията, които създадоха.

Максуел Корне откри в 24-ата минута, преди Кевин Де Бройне да изравни в 69-ата минута. В края на срещата резервата Муса Дембеле се разписа два пъти (79-ата и 87-а минута) и прати французите напред към полуфиналите.

„Заслужавахме място на полуфиналите. С изключение на първите 25 минути имах усещането, че сме по-добрият отбор. Създадохме повече голови положения, отправихме повече удари, но отпадаме” заяви мениджърът на „Манчестър Сити“Хосеп Гуардиола.

Това е втора поредна голяма победа за „Лион“, който в осминафиналите победи „Ювентус“.

Френският тим стига за втори път полуфиналите в Шампионската лига, след като игра на тази фаза и през сезон 2009-10. И тогава както и сега „Лион“ отново ще срещне „Байерн“ (Мюнхен). В другия полуфинал един срещу друг излизат отново френски и германски отбор- „Пари Сен Жермен” и „Лайпциг”.