Дербито на Рона между съставите на Сент Етиен и Лион защити реномето си на един от най-напечените сблъсъци във френския футбол. Срещата на “Жофроа Гишар” бе прекъсната пет минути преди края при резултат 5:0 в полза на хлапетата.

Авторът на последния гол Набил Фекир ядоса до краен предел феновете на домакините при радостта си и привържениците нахлуха на терена. Крилото прояви неуважение спрямо съперника, след като свали фланелката си и демонстративно я развя пред агитката на зелените. Все пак след половин час изчакване мачът бе доигран.

Сент Етиен Лион

Така Лион записа най-сериозната си победа срещу големия съперник. Никога досега хлапетата не бяха побеждавали зелените с пет гола разлика. Предишният най-голям успех бе 4:0 през 2006 година.

Двубоят започна с няколко минутно прекъсване, след като след само 300 секунди игра феновете на домакините запалиха димки и видимостта на терена бе силно намалена.

След подновяването гостите показаха, че са твърдо решени да спечелят дербито и веднага взеха инициативата. Така резултатът бе открит още в десетата минута. Тогава многоходова акция на Лион бе завършена технично от Мемфис Депай.

В 24-ата минута резултатът бе удвоен. Фекир напредна с топката към наказателното поле и с левия крак разстреля Стефан Руфие. В началото на втората част домакините останаха с човек по-малко, след като Лео Лакроа влезе грубо в краката Фекир и бе изгонен с директен червен картон.

Сент Етиен Олимпик Лион

С човек повече хлапетата се развихриха на терена и започнаха да правят каквото си поискат. В 58-ата минута Мариано Диас направи преднината класическа, след като бе изведен на празна врата от Кени Тете. Няколко минути по-късно Бертранд Траоре вкара четвърти гол с техничен удар с левия крак.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Фекир се озова сам срещу вратаря и след като замахна лъжливо един път го прониза за пети път. Радостта му не се хареса на феновете и те започнаха да навлизат на терена.

Стюардите и органите на реда реагираха бързо и не се стигна до големи ексцесии, след като ултрасите бяха изтласкани извън игрището, но срещата бе прекратена за повече от половин час.

С успеха си Лион  събра 25 точки в актива си и заема трето място в подреждането. Играчите на Брюно Женесио се намират в отлична форма и вече имат четири поредни победи. Сент Етиен вече три срещи няма успех и се смъкна до шеста позиция с 18 точки.