Ливърпул

Ливърпул победи Наполи с 1:0 на „Анфийлд“ и си осигури място в 1/8 финалите на Шампионската лига. Единственият гол отбеляза Мохамед Салах в 34-ата минута, а през второто полувреме футболистите на мърсисайдския тим направиха куп пропуски и класирането им за плейофите бе под въпрос до последно.

Във втората минута на даденото от съдията продължение вратарят на Ливърпул Алисон по великолепен начин спаси удар на озовалия се сам срещу него Аркадиуш Милик, а в ответната атака Садио Мане направи пореден пропуск, като излезе очи в очи срещу Давид Оспина, но стреля покрай страничната греда. В другия мач от групата Пари Сен Жермен победи Цървена Звезда с 4:1 в Белград. Точни за парижани бяха Единсон Кавани, Неймар, Маркиньос и Килиан Мбапе, а почетното попадение за сърбите бе дело на Марко Гобелич. ПСЖ финишира на първо място в групата с 11 точки, Ливърпул и Наполи са с по 9 и напред по допълнителни показатели продължава английския тим. Наполи ще се включи в плейофите на Лига Европа, а Цървена Звезда приключи с евротурнирите. /БГНЕС

В група В и двете срещи от последния кръг не излъчиха победител – Барселона – Тотнъм 1:1, Интер Милано – ПСВ Айндховен 1:1. Крайното класиране в групата е следното:

1. Барселона – 14 точки

2. Тотнъм – 8

3. Интер – 8

4. ПСВ – 2.

В група А Брюж и Атлетико Мадрид не успяха да си отбележат гол (0:0), а Монако загуби в къщи от Борусия Дортмунд с 0:2.