Ливърпул демонстрира страхотна форма в тазгодишното издание на Шампионската лига. Мърсисайдци завършиха с разгромна победа със 7:0 над Спартак (Москва) в последния си двубой от Група Е. Това е втори успех със същия резултат за англичаните след този над Марибор в Словения преди почти два месеца. За московския тим в игра на влезе капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов. Неговият тим продължава участие в Лига Европа, след като завърши трети в групата.
Любопитното е, че „червените“ продължават в елиминациите на най-комерсиалния европейски клубен турнир за първи път от 2009 г. насам. Те се разписаха 23 пъти в груповата фаза на Шампионската лига, което си е доста добро постижение. След класирането на Ливърпул Англия си осигури пет участника на осминафиналите на турнира.
С хеттрик в мача се отличи капитанът на мърсисайдци в този двубой Филипе Коутиньо. Бразилецът откри резултата от дузпа още в четвъртата минута. Той се разписа и за 3:0 в 19-ата минута. Преди това Фирмино завърши отлична бърза атака. Малко след почивката Мане вкара страхотен гол преди Коутиньо да оформи хеттрика си. Отново Мане се разписа за 6:0, а Салах оформи крайния резултат.

Другият мач от групата снощи между Марибор и Севиля завърши 1:1. Тавареш откри за словенците в 10-ата минута, а Пол Гансо изравни в 75-ата. Испанците завършват на второто място с 9 точки, 3 повече от Спартак, а Марибор е последен с 3.