Ливърпул пропусна възможността да се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като пропиля аванс от три гола и в крайна сметка завърши 3:3 със Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“.

Така мърсисайдци отново не успяха да вземат реванш от андалусийци за загубата във финала в Лига Европа през 2016-а и изпусната победа на „Анфийлд“ през септември. Гостите смятаха, че са решили всичко в своя полза до 30-ата минута, когато вече водеха с 3:0 след два гола на Роберто Фирмино и един на Садио Мане.

Севиля Ливърпул

След почивката обаче Висам Бен Йедер  върна Севиля в мача с две бързи попадения, за които голям принос имаше бившият играч на испанския тим Алберто Морено. В добавеното време Гуидо Писаро изравни резултата след корнер пред вратата на Лорис Кариус.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още във втората минута, при първия си корнер, поведоха в резултата. Коутиньо центрира от ъгловия удар, Вайндалдум продължи с глава към далечната греда където Фирмино засече и с хубав удар от малък ъгъл даде аванс на мърсисайдци.

Това бе четвърти гол за бразилския нападател в Шампионската лига през този сезон. В 13-ата минута Ескудеро пропусна добра възможност за Севиля, след като получи много хубаво подаване от Нолито, но реши да стреля от малък ъгъл и прати топката от външната страна на мрежата.

Шест минути след това домакините стигнаха до още по-чиста ситуация. Нолито финтира много технично Джо Гомес, след което се озова очи в очи с Кариус и стреля в ъгъла, но стражът на Ливърпул успя да отклони с ръка топката, която срещна гредата, след което Кариус улови.

Секунди след това и Бен Йедер се озова в чиста позиция, но неговият удар премина на няколко сантиметра от далечната греда. Двубоят продължи да бъде много отворен и Ливърпул отговори с пропуск от подобен калибър. Този път Фирмино излезе сам срещу Рико, но вратарят на Севиля изби.

При последвалия корнер гостите направиха същото, което сториха и във втората минута. Коутиньо центрира, Фирмино отклони с глава към далечната греда, където Мане засече много добре с глава, пращайки топката по диагонала.

В 30-ата минута преднината на Ливърпул стана класическа. Мане проби отляво и стреля, Рико успя да парира, но топката стигна до Фирмино, който бе зад гърба на стража и я насочи в опразнената врата. Пет минути преди почивката Коутиньо изведе прецизно Салах, който излезе сам срещу Серхио Рико, но вратарят на Севиля отново се намеси добре и изби.

В 51-вата минута Бен Йедер върна един гол с активната помощ на Алберто Морено, който първо направи ненужен фал, след което на успя да попречи по никакъв начин на нападателя, който засече на близката греда центрирането на Банега от свободния удар.

Само девет минути след това отново Морено се провали, след като  сам подари топката на Бен Йедер и впоследствие го препъна. Французинът изпълни точно дузпата, която обаче трябваше да бъде пребита. Бен Йедер не трепна и при втория си опит – 2:3.

Това начало на втората част смути мърсисайдци. В 63-ата минута удар на Бен Йедер бе избит от Кариус в гредата, но в тази ситуация бе маркирана и засада, така че дори топката да бе влязла във вратата, гол нямаше да има.

В 71-вата минута Салах бе много близо да увеличи отново преднината на гостите, но негов опасен изстрел рикошира в бранител и излезе в ъглов удар. В следващите минути Банега успя да предотврати чиста възможност пред своята врата, след като се хвърли и пресече подаване на Джан към оставения сам в наказателното поле Мане. В 81-вата минута сенегалецът пък стреля неточно от чиста позиция.

В заключителните секунди Ливърпул допусна изравнителен гол по най-типичния за отбора начин – след корнер. Получи се рикошет след центрирането, топката стигна до Писаро, който от десетина метра преодоля Кариус за крайното 3:3.

В другата среща от групата Спартак (Москва) се издъни у дома срещу аутсайдера Марибор завършвайки наравно 1:1.  Българинът Ивелин Попов започна от първата минута на двубоя и беше сменен в 63-ата.

Класиране група Е

Зе Луиш вкара за московчани в 82-ата минута, но Мешанович изравни в 92-ата. При успех Спартак щеше да се изравни с Ливърпул на върха в групата и да изпревари с една точка Севиля. Вместо това Попето и компания останаха трети преди схватките си с Ливърпул и Севиля.

Домакините тръгнаха смело напред от първата минута. В седмата Луис Адриано взе топката от краката на Попето и не сполучи с удара от чудесна позиция. В 18-ата Зе Луиш направи хубав рейд отляво, финтира защитник, освободи се за центриране, но асистира неточно и бранител изби от малкото наказателно поле.

Спартак Москва Марибор

В 45-ата Марио Пашалич насочи прекалено високо след удар с глава. Гостите от Словения атакуваха плахо, но показаха, че в някоя рядка контра могат да накажат своя съперник.

В 48-ата минута Ивелин спря с нарушение отзад скоростна акция на гостите. Съдията правилно извади жълт картон на българина. След центрирането Шулер отклони топката, вратарят на московчани не помръдна, а кълбото се отклони от страничната греда. В 63-ата Попето беше сменен.

Домакините усилиха натиска си, но мерникът им все им изневеряваше. В 77-ата Зе Луиш беше оставен абсолютно сам на първата греда, скочи и стреля с глава, но прати кълбото на около половин метър встрани в аут. Две минути по-късно отново Зе Луиш насочи неточно с глава, този път от по-далечно разстояние.

В 82-ата руският състав най-сетне стигна до така търсения гол. Зе Луиш взе мъдрото решение да пропусне топката след центриране отляво. Така той се освободи и секунди по-късно получи топката и отблизо насочи по земя към далечния ъгъл на вратаря – 1:0.

След гола домакините се дръпнаха по-назад и позволиха на своя противник да атакува. Така се стигна до 92-ата минута, в който Мешанович беше забравен в малкото накателно поле, получи топката на крак и отблизо реализира без съпротива на вратата.