Ливърпул се наложи с 2:1 над Хофенхайм като гост в първи мач между двата тима от плейофите на Шампионска лига. По този начин мърсисайдци направиха сериозна крачка към груповата фаза на турнира. Основна роля за крайния резултат изиграха защитници на англичаните, но този път по-скоро в положителен аспект.

Домакините получиха ранен шанс да поведат, но в 12-ата минута Андрей Крамарич пропусна дузпа, отсъдена за фаул на Деян Ловрен срещу Серж Гнабри.

Ливърпул - Хофенхайм ШЛ плейоф

Ливърпул откри резултата в 35-ата минута, когато 18-годишният продукт на школата на тима Трент Александър-Арнолд изпълни отлично пряк свободен удар.

През втората част гостите продължиха да бъдат по-активни и в 74-ата минута фалцов удар на влезлия като резерва Джеймс Милнър се отклони от Хавард Нордвайт и топката за втори път попадна в мрежата на Оливер Бауман. Попадението беше записано като автогол на норвежкия защитник.

В 87-ата минута отбраната на Ливърпул все пак не удържа и Марк Ут намали на 1:2, съхранявайки надеждите на Хофенхайм.

В крайна сметка, въпреки отпускането в края на мача, именно двама бранители – Александър-Арнолд (десен бек) и Милнър (полузащитник, преквалифициран на ляв бек) донесоха ценния успех за Ливърпул и вгорчиха дебюта на Хофенхайм в евротурнирите. Реваншът е след седмица.

В другите срещи ЦСКА (Москва) с Георги Миланов  измъкна успех с 1:0 навън срещу швейцарския Йънг Бойс, а АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов победи у дома Славия (Прага) с 2:0. Спортинг (Лисабон), който притежава правата на Симеон Славчев, завърши 0:0 като домакин на Стяуа.