Георги Илиев

Отборът на Локомотив Пловдив надигра минимално у дома Черно море с 1:0 в среща от 14-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят на „Лаута“ започна с награждаване на халфа Георги Илиев, който влезе в историята на българския футбол като футболистът с най-много мачове в родния елит –  455.

„Смърфовете“ стигнаха до успеха след попадение на голмайстора Димитър Илиев в 14-та минута, който получи асистенция от Парвис Умарбаев. През втората част възпитаниците на Бруно Акрапович останаха в намален състав малко след час игра след втория жълт картон на Милош Петрович, но удържаха крехкия си аванс за шеста последователна победа в лигата.

Тимът е непобеден от 24 август, когато отстъпи при визитата на Левски. Пловдивчани се изкачиха временнно на втората позиция, на три точки пред „сините“, които играят в четвъртък с Дунав, и на една от шампиона Лудогорец, който пък гостува на новака Царско село малко по-късно днес. Черно море остава пети. В следващия кръг Локо Пд гостува на Славия, а Черно море приема в къщи ЦСКА.