Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Берое при гостуването си в Стара Загора, записвайки втори пореден успех в Първа лига. За шампиона на България от 2004 година се разписаха Димо Бакалов и Дино Мартинович, а Педро Еуженио реализира попадението за заралии. Така смърфовете развалиха празника на своята легенда Мартин Камбуров, който водеше атаката на Берое. Вчера голаджията празнуваше своя 37-ми рожден ден, но няма да запомни двубоя срещу своя любим тим с нещо положително.

Берое Локомотив (Пловдив)

Първото полувреме предложи сравнително добър футбол за родните стандарти, а зрителите видяха два гола. Още в третата минута рожденикът Камбуров дебнеше пред вратата на своя любим тим, но пасът не достигна до реализатора. В 15-ата минута пловдивчани имаха претенции за дузпа, след като топката се отби в ръката на бранител на Берое в наказателното поле. Реферът Никола Попов обаче даде знак играта да продължи.

В следващите секунди Веселин Марчев пробва мерника си, но изстрелът му се оказа слаб и не затрудни вратаря на зелените Душан Перниш. Словакът трябваше да се хвърля в краката на Димо Бакалов в 21-ата минута, когато опитният играч на Локомотив изскочи сам срещу него. След това топката попадна у Марчев, който обаче не намери мрежата.

Последва „реплика“ на Камбуров, който потърси мишената отдясно, но защитник на домакините блокира шута и се стигна до корнер. В 23-ата минута левият бек на смърфовете Муса Мухамед центрира опасно отляво и Бакалов с глава откри резултата – 1:0 за гостите от Пловдив. Дойде време за кратко лутане по терена, за да дойде 38-ата минута. При идентична ситуация Антон Карачанаков намери Педро Еуженио при вратарското поле на Локо и нисичкият португалец изравни.

Втората част започна много слабо, като клишето „игра в центъра“ властваше на полето до 62-ата минута. Тогава Мартин Райнов можеше да накаже Илко Пиргов отблизо, но последният показа добър рефлекс и спаси. В 71-ата минута Дино Мартинович отново изведе Локо напред в резултата. Халфът от Словения тъкмо се бе появил в игра, когато Пауло Серджо го намери с извеждащ пас зад отбраната на заралии.

В същото време Перниш се бе оказал в „небрано лозе“, което позволи на Мартинович да го подмине без проблеми и на празна врата да направи 2:1 за смърфовете. Последва бурна радост и събличане на голмайстора, което пък позволи на главния съдия да му покаже жълт картон.

В края отборът на Александър Томаш създаде няколко опасни мелета пред вратата на Пиргов, но те не доведоха до резултат. Така победата отпътува за Пловдив, а черно-белите се наредиха в първата шестица на Първа лига.

Старши треньорът на Берое  Александър Томаш беше откровен след загубата от Локомотив (Пловдив).

Александър Томаш

“Влязохме с прекалено голямо самочувствие и мислехме, че Локомотив сами ще се победят. Това ни изигра лоша шега. Трудно е да се пренастроиш, когато нямаш правилната настройка от самото начало. Въпреки всичко, имахме доста положения, а Локо създаде три и вкара два гола. Поздравявам съперника, защото дойде и постигна целта си”, призна Томаш.

“Ние така и не намерихме себе си. Бяхме много безидейни. Всичко е в главата. Това е най-слабият ни мач досега, но той ще ни направи по-силни. Не ми хареса поведението ни. Ще имаме сериозен разговор с играчите. Трябва да сме по-отдадени и да работим повече”, продължи Томаш.

Той поздрави рожденика Мартин Камбуров, като го определи като един от най-големите професионалисти в българския футбол.

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Войн Войнов бе изключително щастлив след победата на тима му с 2:1 като гост на Берое.

Войн Войнов

“Много съм щастлив, тъй като победихме един от силните отбори в България. Момчетата разбраха какво е да носиш фланелката на Локомотив. Винаги им го казвам, че Локомотив е име в българския футбол, винаги е претендирал за нещо, ще претендира и сега.

Показахме характер и заслужено победихме. Това е, което го искам. Преди мача нашият президент каза, че иска мъжки момчета, които да се борят, пък каквото стане. Берое разполага с добри флангове и добър централен нападател, но ги бяхме разучили.

Към края на мача само ритаха топката, което много ни улесни. Не търсим заместник на Камбуров. През зимната пауза, ще търсим, но и с тези футболисти ще се представим достойно. Пожелавам на Камбуров да е жив и здрав! Да мине тези 200 гола, за да се гордее с тях! Пожелавам му здраве, другото си го има”, завърши Войнов по адрес на рожденика и легенда на Локомотив Мартин Камбуров, който в момента води атаката на Берое.