Отборите на Лудогорец и Спортинг Брага завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа пред 8000 зрители в Разград. Резултатът откри Марселиньо в 68-ата минута, а Франсержо изравни в 83-ата минута, когато орлите видимо отпаднаха физически.

Класиране група С

Точката бе достатъчна на българския шампион да запази лидерската си позиция в групата с 8 точки, а Брага е на втора позиция със 7 точки. Другият двубой между Истанбул ББ и Хофенхайм завърши 1:1. Така германците са с 4 точки, а турците – с 2, и два кръга преди края всички отбори в групата имат шанс да продължат напред.

Орлите можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Мисиджан се пребори с централните бранители на португалците, за момент се озова очи в очи с вратаря на гостите Матеус, но се засуети при шута и той бе блокиран.

Лудогорец Спортинг Брага

След това положение Лудогорец продължи да доминира, организира няколко опасни атаки, но в тях липсваше добрия завършващ удар. Брага пък предпочете да играе прибран в собствената си половина и да разчита на контраатаки.

В 24-ата минута Лукоки успя да вкара с шут под гредата, но попадението бе отменено поради засада. Това не отчая разградчани, които продължиха да натискат своя съперник. В 39-ата минута Мисиджан преодоля добре противник и стреля опасно по земя, но Матеус спаси.

Секунди след това последва сериозно меле в наказателното поле на гостите, топката се озова в Моци, който стреля силно от аутлинията вместо да потърси пас, като това му действие спести сериозни неприятности на португалците.

Така първото полувреме приключи при 0:0, в което Лудогорец отправи 9 удара към вратата, два точни, а Брага така и не шутира нито веднъж към Броун.

Втората част започна с изключително опасно положение пред вратата на орлите. След груба грешка на Марселиньо, който в опита си да върне с пета една топка я подари на гостите и се наложи Козмин Моци да извърши нарушение на границата на наказателното поле. Последва шут на Шадаш в аут, а секунди по-късно коварен изстрел на същия футболист бе спасен от Броун.

Постепенно Лудогорец отново взе инициативата и в 68-ата минута орлите най-после оползотвориха превъзходството си. След центриране от корнер Вандерсон стреля опасно с глава, Матеус успя някак да избие, но при добавката Марселиньо заби топката в горния десен ъгъл за 1:0.

След попадението разградчани отстъпиха инициативата. Португалците натиснаха сериозно и в 82-ата минута като по чудо не изравниха, когато Броун с невероятен рефлекс изби. Секунди по-късно поредно центриране на Брага, този път в зоната на Натанаел, който обаче липсваше, намери резервата Франсержо и той изравни с глава за крайното 1:1.

Старши треньорът на Лудогорец Димитър заяви, че е бил готов с тактическа промяна преди гола на португалците, но от щаба се забавили със смяната на Вандерсон с Георги Терзиев.

“Искахме да вкараме Жоро Терзиев, защото те започнаха да центрират от всяка зона. Закъсняхме с тази смяна и получихме гол. Бяхме готови, но топката не излезе в аут. Жалко, но се получават тези неща. Първото полувреме беше едно от най-силните за нашия отбор, но жалко, че не успяхме да отбележим гол през първата част, защото го заслужавахме”, заяви Херо.

“Надявам се да успеем да продължим. Има още два мача да се изиграят. Ние имаме своите шансове да спечелим и да продължим напред”, добави още той.