Българският шампион Лудогорец разпиля с 4:1 като гост Септември в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха в резултата, но разградчани стигнаха до пълен обрат. Орлите изиграха впечатляващо второ полувреме и напомниха за най-добрите си мачове.

Класиране Първа професионална лига 10-ти кръг

Лудогорец събра актив от 24 точки и продължава да бъде на само една зад лидера в първенството ЦСКА – София. Отборът на Септември запазва предпоследната си позиция в класирането със 7 точки.

Лудогорец Септември

Първото попадение отбеляза Крис Гади в 45-ата минута. В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол. Пет минути преди края на мача Вандерсон вкара за 1:3. В 88-ата минута Лукоки оформи крайното – 1:4.

Над всички в срещата бяха Джоди Лукоки, който заради бързината си получи прозвището „Синът на вятъра“, и Натанаел. Двамата общо взето сами разпиляха своя опонент, тъй като сътвориха всичко смислено в атакуващ план.

Лудогорец се представи под възможностите си през първата част. Разградчани бяха доста отпуснати и играта хич не им спореше. През второто полувреме българският шампион излезе коренно променен и показа лицето, което сме свикнали да виждаме. Възпитаниците на Димитър Димитров се развихриха и напълно надиграха домакините.

В началните минути на срещата двата тима създадоха по едно меле пред противниковата врата, но така и не се стигна до точен удар.

До 30-ата минута на терена бе пълна скука. Септември и Лудогорец не успяха да създадат нито една смислена атака, като по често топката можеше да бъде забелязана във въздуха, отколкото на тревата.

В 45-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата. Крис Гади направи за смях Абел Анисе и Натанаел като ги размина на скорост и малко преди Игор Пластун да го посрещне, отправи слаб удар. Футболистът насочи топката право в десния ъгъл на Ренан и тя влетя в мрежата.

През втората част Лудогорец излезе коренно преобразен и острите набези пред вратата на Септември се редяха един след друг.

В 53-ата минута гол на Клаудио Кешеру не бе зачетен заради засада. Минута по-късно българският шампион изравни. Натанаел опъна мрежата за 1:1 с топовен изстрел с десния крак. В 56-ата минута орлите стигнаха до пълен обрат. Натанаел изведе Лукоки, който размина вратаря на домакините, и отблизо вкара за 1:2.

Двете попадения дадоха крила на Лудогорец и възпитаниците на Димитър Димитров натикаха своя опонент в наказателното поле. Атаките започнаха да се редуват една след друга, но Кешеру на два пъти пропусна да сложи окончателно точка на спора, след като пропукаше от чиста позиция.

В 73-ата минута Кешеру прехвърли стража на домакините Янко Георгиев, но притичал играч на Септември изчисти на сантиметри от голлинията.

В 85-ата минута Вандерсон вкара трети гол. Най-добрият на терена Лукоки направи поредния си впечатляващ пробив и след като стигна до аутлинията, предостави кълбото на бразилеца, за когото не бе проблем да отбележи.

Макар че мачът вече бе решен, по всичко личеше, че орлите нямат намерение да спират. Скоростните им атаки за пореден път дадоха желания от разградчани резултат. Две минути преди края на двубоя Лукоки записа за втори път името си сред голмайсторите. Бързоногото крило пое и копна топката над вратаря, която се заби в мрежата за крайното – 1:4.

Димитър Димитров

Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров коментира победата  над Септември и предстоящия сблъсък с Хофенхайм от Лига Европа

„Започнахме лежерно и несериозно. Имахме доста пробиви през първото полувреме, но нямахме решение при последния пас. Второто полувреме вдигнахме оборотите. Футболистите почувстваха, че по начина по който играят, може да се стигне до неприятен резултат, заиграха по-добре и нещата се получиха.

В последните два мача се получи така, че играхме по-добре през второто полувреме. Но отбор като Лудогорец не бива да играе така. Септември не ни изненада с нищо. Те се опасен отбор във фаза атака.

Няколко пъти казах, че бройката ни на играчи не достига. Има един период, в който за 21 дни имаме 7 мача. Много ще ни е тежко и трудно, но трябва да намерим баланс. За Купата трябваше да бием с разлика и тогава просто нямахме шанс. Ротацията ни е малка и няма кога да почиват играчите.

Хофенхайм са силен отбор, доказват го с резултатите си до момента. Те са фаворити“, заяви Димитров.

Старши треньорът на Септември (София) Николай Митов заяви, че отборът е далеч от това, което иска да вижда.

Николай Митов

“Едно добро първо полувреме за нас, но не успяхме да задържим топката през втората част. Ние допуснахме елементарни грешки при определени ситуации, но това е положението. Не ни стигнаха сили през втората част. Моята цел е да играем футбол и да държим топката. Доста сме далеч от това, което искам, но продължаваме да работим”, заяви Митов.

“На нас са ни важни точките, търсим да печелим точки”, добави наставникът.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.