Лудогорец вкара три гола на ЦСКА и спечели дербито на 5-ия кръг на Първа лига
Снимка: БТА

Шампионът Лудогорец (Разград) се наложи категорично над 2-ия от миналата година ЦСКА-София и го победи с 3:0 в 5-ия кръг, информира БТА. Това е първо поражение за армейците през този сезон, които имат и един мач по-малко. Лудогорец събира 9 точки и се изкачва на 3-о място в класирането, където изостават на 4 от Черно море и Локомотив (Пловдив).

Руан Крус, Кирил Десподов и автогол на Сейни Санянг от ЦСКА-София оформиха победата, а Сонко Сундберг получи червен картон и остави победителите 10 на терена в последните малко по-малко от 20 минути.

Лудогорец започна мача с много устрем и агресия и още в 3-ата минута вратарят на гостите Бусато трябваше да спасява удар на Иван Йорданов. Пет минути по-късно обаче резултатът бешe открит чрез Руан Крус. Бразилският нападател получи чудесно центриране от Кирил Десподов, изпревари почти с метър и половина персоналния си пазач Кох и с мощен удар с глава не остави шансове за вратаря на армейците.

В 11-ата минута Лудогорец можеше да стигне до втори гол, след като Клод Гонсалвеш получи топката в наказателното поле от Франсиско Идалго-Сон. Нисичкият португалец обаче вместо да преодолее Мено Кох или да стреля, реши да търси нов пас към Руан Крус, а това беше разгадано от защитата. Само след още две минути Бърнард Текпетей се измъкна от защитата и влезе в наказателното поле, но стреля неточно.

В 15-ата минута ЦСКА-София можеше да върне едно попадение, след като преодоля вратаря, но зад него беше Сундберг, който предотврати гола. В 33-ата минута Лудогорец удвои преднината си след нова асистенция на Кирил Десподов. Той изпълни свободен удар, хитро връщайки топката към дузпата. Там Йорданов и Крус пропуснаха и кълбото стигна до Фон Витри. Норвежкият десен бек стреля, топката се отклони в тялото на Санянг и я направи неспасяема за Густаво Бусато.

Кирил Десподов можеше да стигне до трети гол в 42-ата минута, откъсне се и излезе на отлична позиция зад гърба на защитата. Капитанът на лудогорци обаче стреля много силно, но в гърдите на вратаря.

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро направи две промени в състава, а също така смени и схемата на игра, изпращайки един от нападателите си на лявото крило. Но 10 минути след началото на второто полувреме те инкасираха трети гол, след като Кирил Десподов беше точен от дузпа.

Наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на Иван Турицов, спрял пред голлинията удар с глава на Руан Крус. Попов първоначално не отсъди наказателния удар, но беше извикан на монитора да направи он-фийлд ревю, след което посочи и точката.

В 72-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко заради червен картон на новото попълнение Сундберг. Съдията Никола Попов за втори път в мача беше извикан до монитора край страничната линия от колегите си от стаята за ВАР-асистенция. Той видя как в средата на терена бранителят на лудогорци удря с лакът в лицето Дюкенс Назон и го изгони моментално.

В 4-ата минута на добавеното време Лудогорец можеше да вкара и четвърти гол. При една контраатака Пьотровски намери забравения на лявото крило Спас Делев. Нисичкият нападател стреля, но топката попадна в тялото на Иван Йорданов. Съотборникът му взе топката и на свой ред стреля, но ударът му се отби в сглобката на гредите.