Лудогорец записа минимален, но много ценен успех над босненския Зрински (Мостар) в първи двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата на „Лудогорец Арена“ в Разград завърши с успех за българския шампион с 1:0. Единственото попадение бе дело на Козмин Моци през първата част.

Пауло Аутори направи три промени от загубата с Локомотив (Пловдив) с 0:1 в Разград. Натанел, Лукоки и Марселиньо бяха титуляри вместо Антон Недялков, Вържил Мисиджан и Густаво Кампаняро.

Лудогорец започна атакуващо срещата и осъществи натиск. Кешерю имаше на два пъти възможност да реализира, но показа неточен мерник от отлични положения.

Все пак логичното се случи в 16-ата минута. Вандерсон центрира от корнер, вратарят Солдо се размина с топката, а зад него Козмин Моци надскочи защитник и с глава вкара във вратата на Зрински – 1:0.

Попадението събуди босненския тим, който осъществи няколко добри атаки. Ренан се наложи да показва рефлекс след удар на Тодорович.

В края на първото полувреме отново Лудогорец взе инициативата. Вандерсон опита да си спечели дузпа, но съдията не отсъди такава. В 42-ата минута Кешерю получи топката на няколко метра фронтално срещу вратата на Зрински, но ударът му от въздуха някак бе спасен от Солдо и на почивката резултатът бе 1:0 за българския шампион.

Темпото на игра спадна значително след почивката. Играчите на Аутори опитаха да вкарат втори гол, но бяха внимателни в отбрана, за да не допуснат такъв.

Кешерю отново показа неточен мерник в 54-ата минута и кълбото срещна мрежата, но от външна страна. Зриснки отвърна с удар на Тодорович, който бе спасен от Ренен.

20 минути преди края на мача Натанаел навлезе в наказателното поле на Зрински и върна назад към Марселиньо, който стреля, топката рикошира в крака на играч на гостите и премина над напречната греда.

В добавеното време на срещата Кешерю можеше да вкара при две отлични ситуации, но и в двата случая Солдо показа страхотен рефлекс.

Крайният победител от този сблъсък ще се изправи в плейофите за влизане в груповата фаза срещу победителя от двойката Торпедо Китаис и Кукеше. Тимът от Грузия спечели с 5:1 като домакин и почти си осигури участие в следващата фаза.