Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън завърши по най-добрия начин един изключително успешен сезон, след като спечели състезанието за Гран при на Абу Даби.

В своя старт номер 250 във Формула 1 британецът бе в безупречна форма, като започна от полпозишън и не изпусна водачеството до края на надпреварата, за да запише 11-та си победа през кампанията.

„Какво състезание, какъв уикенд! Искам да кажа голямо благодаря на всички от отбора тук и на всички вкъщи. Тази победа е за феновете“, сподели Хамилтън, след като триумфира на пистата Яс Марина с време 1 час, 24 минути и 05.715 секунди.

На второ място днес завърши пилотът на Ред Бул Макс Верстапен, а на почетната стълбичка се качи и Шарл Льоклер от Ферари. Вторият пило на Мерцедес – Валтери Ботас, завърши на четвърта позиция, а топ 6 се допълни от Себастиан Фетел и Александър Албон.

С надпреварата завърши и сезонът във Формула 1, в който Мерцедес за шеста поредна година направи дубъл, печелейки титлата при пилотите и конструкторите. На второ място в генералното класирането остава Ботас, а след него се нареждат Верстапен, Льоклер, Фетел и Карлос Сайнц.