Хамилтън, Формула 1

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън завърши подобаващо шампионския си сезон във Формула 1, след като триумфира в Гран При на Абу Даби. Британецът постигна 11-ия си етапен успех през кампанията, като вече си бе осигурил по-рано петата световна титла при пилотите.

33-годишният състезател остави зад себе си основния конкурент за титлата и четирикратен победител в най-престижната автомобилна надпревара Себастиян Фетел с Ферари. На почетната стълбичка се качи и младият пилот на Ред Бул Макс Верстапен. Топ 10 допълват още Даниел Рикиардо с Ред Бул, Валтери Ботас с Мерцедес, Карлос Сайнц с Рено, Шарл Леклер със Заубер, Серхио Перес с Форс Индия и съотборниците в Хаас Ромен Грожан и Кевин Магнусен.

Катастрофа бе на път да помрачи последния старт от календара на Формула 1 за 2018, след като пилотът на Рено Нико Хюлкенберг бе въвлечен в тежък инцидент още в откриващата обиколка, но според информациите състоянието на германеца е добро.

Пилотът на Макларън Фернандо Алонсо пък проведе последното си състезание във Формула 1. Испанецът обяви своето отказване по-рано, а в своя 311 старт в кариерата завърши на 11-та позиция, само на една от местата, даващи точки. За Хамилтън пък това бе 73-и успех изобщо в състезания от календара на Формула 1, което го доближи на 15 от рекордьора и седемкратен световен шампион от Германия Михаел Шумахер.