Манчестър Сити, Фулъм

Отборът на Манчестър Сити се изкачи на върха в класирането на Висшата лига, след като победи Фулъм с 2:0 като гост в първи мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите“ излязоха на „Крейвън Котидж“ пределно мотивирани и бързо решиха нещата в своя полза, като първо Бернардо Силва откри резултата още в петата минута, а 20 минути по-късно Серхио Агуеро добави втори гол за гостите.

„Котиджърс“ бяха без своя лидер и голмайстор Александър Митрович, а в негово отсъствие лондончани не успяха да отговорят през второ полувреме, като отправиха само един точен удар за целия двубой и имаха под 20 процента притежание на топката.

След този успех Сити измести Ливърпул от първото място в подреждането, като вече има точка повече, но утре мърсисайдци ще имат възможност да се върнат на върха, ако вземат домакинството си на Тотнъм. Фулъм остава на предпоследната позиция във Висшата лига със 17 точки и само теоретични шансове да запази елитния си статут.