Манчестър Сити се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата. „Гражданите“ надделяха след дузпи над Лестър като гост в мач от 1/4-финалите на турнира. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 1:1, а при изпълненията от 11-метра Сити успя да спечели с 4:3. Момчетата на Пеп Гуардиола поведоха с попадение на Бернардо Силва в 26-ата минута. В основата му бе Илкай Гюндоган, който намери отлично своя съперник. Драмата настъпи в даденото от рефера Робърд Мадли продължение на срещата. В неговата шеста минута съдията отсъди дузпа за нарушение на Кайл Уолкър в наказателното поле на Сити, а Джейми Варди бе безпощаден – 1:1. Така двубоят влезе в продължения, в които нов гол така и не падна и победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Те бяха по АББА система, при която изпълнява първо единият отбор една дузпа, след това две поредния дузпи изпълнява другият отбор. Следват отново две от първия отбор, две от втория и т.н. Фукс бе точен за Лестър, а следващите две дузпи за Сити бяха вкарани от Гюндоган и Туре. Лестър отново обърна до 3:2 чрез Макгуайър и Ибора. Лукас Нмеча и Габриел Жезус направих 4:3 за „гражданите“ при дузпите. Звездата на „лисиците“ Джейми Варди обаче прати топката покрай вратата. Последва изпълнение на Риад Марез, но Браво изби и прати Манчестър Сити на полуфинал.

Арсенал спечели лондонското дерби срещу Уест Хям. Единственото попадение за успеха бе дело на Дани Уелбек малко преди края на първото полувреме. Тимът на Арсен Венгер бе без част от основните си играчи, които получиха почивка, но успя да надделее над своя съперник. „Артилеристите“ имаха надмощие в мача и заслужено ликуваха след последния съдийски сигнал. В 42-ата минута Дебюши получи центриране в наказателното поле и с глава продължи към Дани Уелбек. Нападателят на Арсенал успя да чукне топката с крак и тя да влезе във вратата за 1:0.