Манчестър Юнайтед записа третата си поредна победа във Висшата лига на Англия, надигравайки с 4:2 като гост отбора на Уотфорд. Двубоят бе от междинния 14-и кръг на английското първенство. След този успех „червените дяволи“ вече имат 32 точки и са на пет от лидера Манчестър Сити, който обаче има мач по-малко – тази вечер приема Саутхямптън. Тимът на Жозе Моуриньо реши наглед всичко в своя полза още до 32-ата минута, когато с два гола на Ашли Йънг и един на Антъни Мартиал водеше с 3:0. Домакините обаче се „събудиха“ към края на срещата и върнаха две попадения чрез Трой Дийни от дузпа в 77-ата, и Абдулайе Дукуре в 84-ата мин., но Джеси Линдгард сложи точка на спора с попадение в 86-ата.

Шампионът от сезон 2015/2016 Лестър се справи с тогавашния си подгласник Тотнъм, надигравайки го с 2:1. През първото полувреме „лисиците“ дръпнаха с 2:0 след попадения на Джейми Варди и Рияд Марез, а Хари Кейн след почивката върнаха един гол, но за повече силите на „шпорите“ не стигнаха и така те изпуснаха шанса да се изкачат на третото място, изпреварвайки Арсенал и Челси, поне за 24 часа.

Нюкасъл се добра много трудно до точката при гостуването си на Уест Бромич Албиън. Домакините поведоха чрез Хал Робсон-Кану в 45-ата и Сам Фийлд в 56-ата мин., но Кларън Кларк в 59-ата и автогол на Джони Еванс в 83-ата оформиха крайното 2:2.

В последния мач от кръга за снощи, Брайтън не успя да победи последния Кристъл Палас – 0:0.

Тази вечер са срещите Борнемут – Бърнли, Арсенал – Хъдърсфийлд, Челси – Суонзи, Евертън – Уест Хям, Манчестър Сити – Саутхямптън, Стоук Сити – Ливърпул.