Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от четири поредни мача без победа във Висшата лига, след като разби Фулъм с 4:1 у дома в мач от 16-ия кръг на шампионата.

На „Олд Трафорд“ домакините започнаха много настървено и поведоха в резултата още в 13-та минута, когато капитанът на тима Ашли Йънг проби добре отляво и със страхотен изстрел по диагонал преодоля Серхио Рико. Попадението вдъхнови „червените дяволи“ и те удвоиха преднината си в 28-та минута след прецизен удар по земя на Хуан Мата от границата на наказателното поле, а малко преди почивката Ромелу Лукаку сложи точка на спорта след добра асистенция на Мата.

„Котиджърс“ започнаха по-активно втората част и това даде резултата в 68-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Андер Ерера срещу Абубакар Камара. Потърпевшият реализира наказателния удар, но само след минута халфът на лондончани Андре Ангиса получи втори жълт картон след нарушение срещу Маркъс Рашфърд. Самият Рашфърд оформи крайното 4:1 в 82-та минута със силен удар от далечно разстояние.

След този успех тимът на Жозе Моуриньо се изкачи до шесто място в класирането с 26 точки, докато Фулъм остава на дъното със скромния актив от 9 точки.