Манчестър Юнайтед постигна втора поредна убедителна победа в Група „А“ на Шампионската лига, след като червените дяволи надделяха с 4:1 над ЦСКА (Москва) на „ВЕБ Арена“. Селекцията на Жозе Моуриньо реши всичко в своя полза още до почивката, когато вече водеше с три гола.

ЦСКА (Москва) Манчестър Юнайтед

Два от тях бяха реализирани от Ромелу Лукаку (4′, 27′), а Антони Марсиал (19′) бе точен от дузпа. С тези две попадения белгиецът вече има 10 гола в 9 мача за Юнайтед. След почивката Хенрих Мхитарян (57′) покачи, а Константин Кучаев оформи крайния резултат в последната минута.

Фернандес, Дзагоев и Головин стартираха за домакините. Българският национал Георги Миланов остана на скамейката за началото и се появи в игра в 72-рата минута, когато замени Дзагоев. При резултат 0:4 обаче нашият сънародник нямаше как да помогне на своя тим.

Мениджърът на червените дяволи Жозе Моуриньо беше направил пет промени в сравнение с двубоя със Саутхамптън. Виктор Линдельоф, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Андер Ерера и Антони Марсиал започнаха вместо Валенсия, Джоунс, Фелаини, Мата и Рашфорд. Ашли Йънг изведе отбора с капитанската лента.

Гостите започнаха ударно този двубой и още в четвъртата минута поведоха в резултата. Ерера пресече едно подаване в центъра, Лукаку изведе Марсиал по левия фланг, след което се придвижи към вратата и успя да засече с глава центрирането на французина. Белгиецът надскочи Игнашевич и се разписа в седми пореден мач.

За Игор Акинфеев пък това е 41-ви двубой поред в евротурнирите, в който стражът на ЦСКА получава гол. Само две минути след това московчани можеха да изравнят, но Де Хеа парира опасен удар по земя на Дзагоев. В 14-ата минута гостите пропуснаха златен шанс да удвоят преднината си. Блинд, който проби отляво, пусна към Мхитарян, но от 8-9 метра арменецът стреля право в Акинфеев, който спаси с крак.

Четири минути след това Шенников се хвърли на шпагат до дясната линия на наказателното поле. Той докосна топката, но след това препъна с тялото си Мхитарян. Реферът зад вратата даде сигнал, че има нарушение и бе отсъдена дузпа в полза на червените дяволи. Антони Марсиал изпълни хладнокръвно за 0:2.

Гостите обаче не спряха дотук. В 26-ата минута Лукаку реши всичко с втория си гол тази вечер. Марсиал центрира ниско отляво, а Березуцкий се размина с топката, въпреки че изглеждаше елемантарно да я изчисти, и по този начин я подари на белгиеца, който се възползва и вкара отблизо.

Десетина минути преди почивката Акинфеев лиши Лукаку от хеттрик, след като изби опасен негов удар от далечна дистанция. Малко след това и Де Хеа спаси Юнайтед от сигурен гол, парирайки с една ръка изстрел на Чалов от няколко метра. В 49-ата минута Акинфеев отново изби много опасен удар на Лукаку от въздуха.

Четвъртият гол обаче стана факт в 57-ата минута след поредната фрапантна грешка в отбраната на домакините. Игнашевич подари топката на противника в собствената си половина. Марсиал излезе очи в очи с Акинфеев, но стражът изби. Топката обаче стигна до Мхитарян, който я вкара в опразнената врата.

Лингард пропусна да се разпише секунди, след като се появи в игра. Стражът на домакините обаче и този път спаси.  В 90-ата минута резервата Кучаев реализира почетния гол за ЦСКА (Москва), след като получи пас от Головин и от малък ъгъл прати топката между краката на Де Хеа.

Юнайтед вече има шест точки и голова разлика 7:1! ЦСКА (Москва) е на трето място във временното класиране в групата. Армейците имат три точки – колкото и Базел, но по-лоша голова разлика от швейцарския тим.

Класиране група А

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо похвали Антони Марсиал и Ромелу Лукаку за представянето им в мача с ЦСКА (Москва) в Шампионската лига. Двамата отбелязаха три от четирите гола във вратата на руския тим.

“Смятам, че мачът пасна на качествата на Марсиал, а и той добре се адаптира към играта. Той имаше доста свобода и сериозна подкрепа, така че съм доволен. Да отбележиш гол винаги е важно, без значение дали е от дузпа, но и като цяло той бе много полезен за отбора. Жалко, че не можа да издържи пълни 90 минути, защото бях готов да го оставя на терена до края на мача”, заяви Моуриньо.

“Ние започнахме силно и смятам, че с това изненадахме съперника. С тази нагласа решихме набързо мача. ЦСКА не показа най-добрата си игра, но причина за това е нашето страхотно представяне”, допълни Специалния.

“Лукаку се справя отлично до момента. Показателите му са невероятни. Знаех че той е страхотен футболист. Той може да вкарва много голове, а когато е заобиколен от толкова много класни играчи, това става дори още по-лесно. Трябва да призная, че до момента той бележи много важни попадения в почти всеки мач”, сподели още португалецът.

“За мен е важно, че след два изиграни мача имаме шест точки и се намираме в добра позиция за продължаване напред. Остават ни още четири двубоя, но този силен старт ни поставя в отлична позиция. В края бе нормално домакините да играят за честта си и да опитат да вкарат гол, а и ние си поотпуснахме.

Имахме още няколко добри положения, но отпускането бе очаквано, той като ни предстои важен мач в събота. Ливърпул имаше късмет да играе във вторник и неделя, докато нашата програма е в сряда и събота в три часа. Така че отпускането бе нормално”, коментира Моу.