Марк Селби е световен шампион в снукъра за четвърти път, след като победи Шон Мърфи с 18:15.

Марк Селби сложи името си до тези на най-великите играчи в историята на снукъра, след като победи Шон Мърфи с 18-15 във финала на Световното първенство по снукър и стана световен шампион за четвърти път в кариерата си.

Играчът имаше преднина от три фрейма след първия ден на финала (10-7), като до края така и не позволи на Мърфи да го доближи, макар че Магьосника показа характер, за да спечели два поредни фрейма, изправен до стената, при резултат 17-13. Слеби обаче не допусна изненади и затвори мача с 18-15, за да се превърна в едва шестият играч, който има поне четири световни титли, след Стивън Хендри (7), Рони О’Съливан, Стив Дейвис, Рей Риърдън (6) и Джон Хигинс (4).

„Да спечелиш световната титла е нещо невероятно, но да го направиш за четвърти път е несравнимо усещане. Моята цел остава да се върна като №1 в световната ранглиста“, каза Селби след срещата.

Освен титлата, играчът си осигури половин милион паунда от наградния фонд и изкачване до второто място в световната ранглиста зад лидера Джъд Тръмп. Съперникът му, Мърфи ще вземе 200 хиляди паунда. За него това е трети пореден загубен финал в Крусибъл след единствения му триумф там през 2005 година.

Финалът на Световното първенство в Крусибъл Тиатър в Шефилд се игра пред 980 зрители, което е пълният капацитет на залата.