Марк Маркес

Испанецът Марк Маркес спечели титлата в най-високия клас мотоциклети – МотоГП, за шести път в кариерата си. Пилотът на Хонда стори това, след като спечели състезанието на Голямата награда на Тайланд и по този начин четири кръга преди края на сезона име непреодолима преднина в генералното класиране през втория Андреа Довициозо.

Маркес имаше проблеми на пистата „Чанг Интернешънъл“ този уикенд, след като претърпя инцидент по време на тренировка в петък, като му се наложи да мине през болница, но в крайна сметка получи зелена светлина да участва в състезанието.

Днес той пребори конкуренцията на Фабио Куартараро с Ямаха, за да стигне до успеха с време 39 минути, 36.233 секунди. Куартараро зае второто място, само на 171 хилядни от победителя, а трети се нареди Маверик Винялес на секунда и 380 хилядни от Маркес.

По този начин испанецът вече има преднина от 110 точки пред втория Андреа Довициозо в генералното класиране и няма как да бъде задминат до края на сезона. Така Маркес спечели шестата си титла в най-високия клас и общо осма в кариерата, като той е триумфирал по веднъж в Мото3 и Мото2.