Метеорит. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Покрай профучалия над България метеорит интересът към тези извънземни обекти се засили неимоверно. Професорът от Харвардския университет Ави Льоб заяви, че е открил части от извънземна технология, дошла с метеорит, който през 2014 година падна в океана край Папуа Нова Гвинея. В интервю пред Си Би Ес професорът разказа подробности за откритието.

Намерихме 10 сфери. Почти съвършени сфери, метални топчета. Когато ги погледнете под микроскоп, на цвят са златни, сини, кафяви, а някои приличат на миниатюра на Земята“.

По думите на Льоб металните гранули може би са част от извънземна технология, използвана за изследване на Вселената, подобна на апаратите „Вояджър“ на НАСА. Материалите са изпратени за изследване в Харвардския университет. Космическото командване на САЩ е категорично, че 99.999% е сигурно: фрагментите произхождат от друга галактика.

Предоставили на учения данни за приблизително 10 километров радиус, където може да е паднал обектът.

„Много голям район, с размерите на Бостън, така че искахме да го фиксираме. Изчислихме разстоянието възоснова на забавянето във времето между пристигането на взривната вълна, звука от експлозията и светлината“.

Льоб и екипът му правят обиколка с лодка по проектирания път, докато изследователите претърсват океанското дъно с помощта на нещо като шейна, оборудвана с магнити.

Откритите сферички, чиято големина е под 1 мм, се състоят от 84% желязо, 4% магнезий, 8% силиций и 2% титан. Това сочи анализът на потенциалната извънземна технология. Техният брой е 50.

Според професор Льоб якостта на материала на тези сферички надвишава тази на всички наблюдавани и документирани преди това от НАСА космически скали.

„Изчислихме скоростта на метеорита извън Слънчевата система. Тя беше 60 км в секунда, което е по-бързо от 95% от всичко, летящо близо до Слънцето“, заяви той.

Льоб се готви да посети отново мястото на падането за нови търсения на извънземна технология. „Надяваме се да намерим голямо парче от този обект, което е оцеляло при удара и тогава ще можем да кажем дали това е скала или технологична джаджа“, споделя той.

Още любопитни новини – четете тук

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук