Младежкият национален отбор тръгна отлично в квалификациите за Европейското първенство през 2021 година. Младите „лъвчета“ разбиха като гост Естония с 4:0 в Талин в среща от група 5.

Играещият под наем в Литекс талант на ЦСКА Тонислав Йорданов се отличи с хеттрик, а младата звезда на Левски Станислав Иванов дебютира с гол за състава до 21 години на България.

Домакините играеха добре в началото и удариха греда в 10-ата минута чрез Ярвелайд, шутирал топката от пряк свободен удар, но пет минути след това България поведе с гол на Тонислав Йорданов от фаул.

В 39-ата минута дебютантът в тима Станислав Иванов получи подаване от съотборника си в Левски Илия Юруков и удвои аванса на националите.

След почивката в 48-ата минута Калоян Кръстев асистира за второто попадение на Тонислав Йорданов.

В 65-ата минута Йорданов оформи своя хеттрик след центриране на Станислав Иванов и опит на Лип да избие топката, но в право в краката на голмайстора ни.

В следващия кръг младежките ни национали приемат Русия на 10 септември.