Най-добрият български тенисист Григор Димитров направи много силен първи мач в Синсинати. В двубой от втория кръг на надпреварата от сериите

Най-добрият български тенисист Григор Димитров направи много силен първи мач в Синсинати. В двубой от втория кръг на надпреварата от сериите „Мастърс“ Гришо надигра със 7:6 (5), 6:4 испанския ветеран Фелисиано Лопес. През миналата година 26-годишният хасковлия достигна полуфиналите. Поставеният под №7 в схемата българин загуби от левичаря на турнира на трева в „Куинс“ по-рано тази година, но днес не даде сет на 35-годишния си съперник. Това бе и най-стабилният мач за първата ни ракета от началото на американското турне.

През миналия сезон Димитров отново надви Лопес в Синсинати, но след тайбрек в третия сет, като двамата се срещнаха отново във втория кръг. Григор вече има три победи от пет мача срещу левичаря от Толедо.

Началният сет беше много оспорван, а пръв неприятности имаше Григор. В третия гейм българинът изкара с малко форхенд по правата за 30:40 и бе изправен пред първи брейкбол, но се справи. С два силни сервиса българинът удържа.

В шестия гейм и българинът достигна до първи брейкбол при след пасинг шот за 30:40, но Лопес извади трудната част. В тези минути първият сервис на Димитров беше безотказен, което му позволи да обърне от 0:30 в седмия гейм, за да поведе с 4:3. С двойна и две грешки от форхенд Димитров стигна до 15:40 и два скрити сетбола в осмия гейм. Испанецът неутрализира първия с ас, след което Григор изкара ретур на втори сервис.

След няколко дюса испанецът направи нова двойна грешка за трети брейкбол на нашия, но отново не се стигна до пробив след маратонската битка. С перфектен гейм на нула българинът поведе с 5:4, но последва отличен сервис гейм и на Лопес. Съперниците си размениха по още един и най-логичният завършек на сета бе тайбрекът. За радост той започна с ранен минибрейк за Димитров, който поддържаше преднината си и при 6:3 имаше три сетбола. Лопес се задържа с два отлични сервиса, след което приключи частта на свой начален удар.

След точно час игра българинът изостана с 0:30 в първото си подаване във втория сет, но го спечели за 1:1. Веднага след това нашият направи важна крачка към победата с пробив на нула, който безпроблемно затвърди. В шестия гейм водещата ни ракета демонстрира характер, измъквайки подаването си от 15:40 с прецизно сервиране, на което Лопес нямаше отговор. С гейм на нула нашият дръпна с 5:3, а малко по-късно стигна до първи мачбол при 30:40, но испанецът се задържа още малко в мача, след което Димитров го приключи за малко повече от от час и половина от мачбол №4.

Негов съперник в третия кръг ще бъде победителят от двубоя Хуан Мартин Дел Потро и Мичел Крюгер, които играят в момента.