Рафаел Надал се наложи над Филип Колшрайбер с 0-6, 6-2, 6-3 и се класира за четвърти кръг на Мастърса в Маями. Испанският левичар се съвзе бързо след катастрофалния първи сет и даде само пет гейма на германеца в следващите две части от мача, който продължи един час и 38 минути.

Това бе мач №1000 за Надал в Тура и с това той става 11-ият тенисист в Откритата ера, който достига тази граница. В актива си Рафа има 822 победи и 178 поражения.

Надал също така е близо до десетия в списъка Брайън Готфрид (1004 мача, 680 победи, 324 загуби).

Рекордьор по изиграни мачове в мъжкия тенис е Джими Конърс (1535 мача, 1256 победи, 279 поражения). Надал е третият действащ тенисист с 1000 срещи в Тура след Роджър Федерер (1340) и Давид Ферер (1034).