Рафаел Надал
на снимката: Рафаел Надал

Световният номер 2 Рафаел Надал продължи успешно защитата на титлата си от Мастърса в Канадал, след като победи седмия поставен в схемата Фабио Фонини с 2-6, 6-1, 6-2 в мач от четвъртфиналите на надпреварата.

Италианецът бе победи Надал в последния мач между двамата на Мастърса в Монте Карло и започна уверено двубоя в Монреал, като проби съперника си два пъти в първия сет, за да го вземе с 6-2. В началото на втората част испанецът вдигна сериозно оборотите и до края на мача даде едва три гейма на съперника си, стигайки до успеха след час и 57 минути игра. По този начин Рафа продължи преследването на пета титла от Канада, като за място на финала ще спори със сънародника си Роберто Баутиста Агут или французина Гаел Монфис.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят руснаците Карен Хачанов и Данийл Медведев. Хачанов победи шампиона от 2017-та година Зверев с 6-3, 6-3, докато Медведев разби втория поставен Доминик Тийм с 6-3, 6-1. Хачанов и Медведев са си разменили по една победа до този момент