Рафаел Надал
на снимката: Рафаел Надал

Рафаел Надал е новият-стар носител на титлата от тенис турнира на клей в Рим. Във финала в италианската столица испанският тенисист победи Новак Джокович с 6-0, 4-6, 6-1 за близо 2 часа и 30 минути игра и по този начин взе сладък реванш за разгромното си поражение от него на Аустрелиън Оупън през януари. Надал взе девета титла в Рим, като загуби само един сет по време на цялата надпревара.

Рафа не даде никакъв шанс на Джокович в първия сет, когато проби подаването му цели три пъти за унизителното 6-0. Във втория сет Джокович се вдигна, но отново Надал беше малко по-опасният играч на корта. Въпреки това, сърбинът се добра до 5-4 в своя полза и проби подаването на Надал, за да вкара мача в решителна трета част. Там отново господар беше Надал, който този път даде гейм на големия си съперник и отново взе сервиса му три пъти. Това беше достатъчно за крайната победа на Краля на клея.