За четвърти път в своята история Наполи ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. Отборът от Неапол се класира, след като в плейофния кръг от квалификациите елиминира Ница с общ резултат 4:0.

В очаквания с голям интерес реванш на стадион „Алианц Ривиера“, гостите от Италия постигнаха успех с 2:0, с колкото надиграха червено-черните и на „Сан Паоло“. Успехът в сблъсъка има голямо значение за Наполи, който във втори пореден сезон е част от най-добрите 32 отбора в Европа, което означава нови солидни финансови средства за клуба.

Наполи Ница

Неаполитанците играха много силно на френска земя и само през първата част имаха 12 опита за отбелязване на гол, срещу само два за домакините. И двете попадения обаче паднаха след почивката.

Още в 48-ата минута точен за първи път през сезона бе Хосе Мария Кайехон. Испанецът получи перфектно подаване от капитана Марек Хамшик и изпрати топката във вратата.

Наполи Ница

Малко по-късно Дрийс Мертенс стреля опасно, но топката се отби в гредата. В друга ситуация, появилият се като резерва за Ница – Игнатиус Ганаго, пропусна да отбележи, изпращайки топката в обсега на Пепе Рейна.

Лоренцо Инсиние пропиля няколко отлични ситуации пред вратата на Йоан Кардинал, но в 89-ата минута все пак записа името си сред голмайсторите. Вече с капитанска лента на ръката, след смяната на Марек Хамшик, роденият в Неапол футболист показа безупречен завършващ удар от границата на наказателното поле, след центриране на Фаузи Гулам.

Наполи Ница

Наполи е едва вторият италиански отбор след Милан (2013/14), който преодолява плейофния кръг от квалификациите в последните осем сезона. Адзурите продължават да имат и отлична статистика при гостуванията си в Европа – 6 победи в последните 9 срещи.

Те ще опитат да подобрят представянето си от миналата кампания, когато отпаднаха от Реал (Мадрид) на 1/8-финалите в турнира. Ница ще продължи участието си в групите на Лига Европа.

За още интересни статии, анализи, интервюта и коментари следете страницата ни във Фейсбук Дебати.