Балъков започна с четири загуби начело на националния отбор.

Българският национален отбор по футбол загуби от Република Ирландия с 1:3 в приятелски мач , игран в Дъблин.

Головете за домакините вкараха Алън Браун в 56-та, Кевин Лонг в 84-та и Джеймс Колинс в 86-та минути. Попадението за България беше дело на появилия се като смяна Ивелин Попов, който направи 1:1 с точно изпълнена дузпа в 67-та минута.

Българският отбор излезе на терена с цели 9 промени в сравнение с официалната среща срещу Англия в Лондон, загубена с 0:4 в събота.

Дебют в националния отбор направиха вратаря Христо Иванов и защитника Георги Пашов. На 37 години Иванов е най-възрастният играч, дебютирал с националната фланелка. Той може да бъде винен за първите две попадения на ирландците.

Неуспехът донесе антирекорд за Красимир Балъков. Той стана първият селекционер на националния отбор, който започва с 4 поредни загуби, след пораженията от Чехия, Косово, Англия и Ирландия.