Григор Димитров

Григор Димитров стартира с успех на „Роджърс Къп“, връщайки се на победния път. Първата ни ракета надделя срещу Фернандо Вердаско в интригуващ трисетов мач от втория кръг – 4:6, 6:2, 7:6(5). С презаредени сили след ваканцията българинът най-после постигна победа над испанеца, след като вече два пъти този сезон допусна поражения от него – в Индиън Уелс и Маями. Българинът не беше играл официален мач от малко повече от месец. Това бе първата му среща след загубата на 2 юли от Стан Вавринка на „Уимбълдън“.

Срещата между Григор и Вердаско беше прекъсната за повече от два часа при резултат 4:4 в третия сет заради дъжд. Това обаче не попречи на Григор, който при завръщането на корта довърши своята работа и елиминира Вердаско. Балансът между двамата вече е изравнен, като до момента са си разменили по три победи.

В първия сет Григор допусна ранен брейк и не успя да навакса изоставането, но във втория се представи далеч по-успешно и го спечели с 6:2.

В третия сет играта на два пъти беше прекъсвана за кратко, а при 4:4 гейма главните действащи лица напуснаха корта и се върнаха след повече от два часа, за да доиграят, след като дъждът вече беше спрял. Григор демонстрира характер, като му бяха нужни три мачбола, за да стигне до крайната победа.

В трети кръг на Мастърса в Торонто Димитров ще играе срещу Милош Раонич или Франсис Тиафо.