Неймар поведе Бразилия към 1/4-финалите на Мондиала. Нападателят на ПСЖ вкара и асистира на Роберто Фирмино за победата на „селесао“ с 2:0 над Мексико на осминафиналите в Русия. Така „кариоките“ очакват следващия си съперник в турнира, който ще се реши тази вечер в мача между Белгия и Япония. За „ацтеките“ със силен двубой се отчете вратарят Гилермо Очоа, който спаси своя тим от погром.

Срещата започна с изненадващ натиск и добра преса на Мексико, но „ацтеките“ така и не стигнаха до по-сериозно положение.

Първото такова дойде чак в 25-ата минута и бе в полза на Бразилия. Неймар навлезе в наказателното поле, дриблирайки, но Очоа излезе предвидливо и блокира изстрела на звездата.

В следващите минути положенията пред вратата на Мексико заваляха, а с пропуски се отчетоха Грабиел Жезус и Тиаго Силва.

В 33-ата минута се откри невероятен шанс пред Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити стреля, но Очоа отново бе на място.

До края на първата част нямаше повече положения и логично двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.

Второто полувреме започна вихрено за „селесао“, като още в 48-ата минута Филипе Коутиньо бе близо до гола. Той бе намерен на страхотна позиция, но Очоа се намеси за пореден път, отказвайки звездата на Барселона.

Така се стигна до 51-ата минута, в която Бразилия откри резултата. Уилиян направи страхотен рейд и навлезе в наказателното поле, пускайки прострелно центриране, а Неймар засече топката на празна врата – 1:0.

В 59-ата минута пред Паулиньо се откри страхотна възможност и той стреля мощно, но Очоа направи поредното си спасяване в мача, запазвайки надеждите на своя тим живи.

Ървин Лозано направи страхотен рейд в 78-ата минута и опита пас към Раул Хименес, но Фагнер се намеси добре и спря атаката на „ацтеките“.

В 88-ата минута Роберто Фирмино, който се появи само 2 минути по-рано, отбеляза второ попадение за „селесао“. Той бе намерен на празна врата от Неймар – 2:0.

До края Бразилия задържа преднината си и не допусна изненади. Така „селесао“ ще научи своя съперник на 1/4-финалите тази вечер от 21:00 часа, когато Япония и Белгия излизат в осминафинална среща.