Новак Джокович
Новак Джокович/ Снимка: БТА

Поставеният под номер 2 в схемата на Откритото първенство на Великобритания по тенис при мъже Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг.

Джокович победи швейцареца Стан Вавринка с 6:3, 6:1, 7:6(5) за два часа и 10 минути игра в последния мач от програмата за петък, който се проведе под затворения покрив на Централния корт в Лондон.

Сърбинът записа 31-и последователен успех на „Уимбълдън“ изравни рекорда на американеца Пийт Сампрас. „Стан беше на 2 точки от това да удължи мача за следващия ден. Знаех, че двубоят ще бъде много труден. Той повиши нивото си в хода на мача, а публиката също стана по-активна, така че се надявам зрителите да са се забавлявали“, заяви седемкратният шампион.

„Винаги мога да играя и по-добре. Надявам се, че с напредването на турнира наистина ще играя все по-силно“, добави Новак Джокович.

Мачът срещу Вавринка и Джокович бе 27-и между тях. След убедителните първи два сета за сръбският тенисист, швейцарецът бе равностоен в третия, а в тайбрека навакса изоставане от 1:3 до 5:3 в своя полза. Новак Джокович обаче спечели следващите четири точки и затвори успешно двубоя. Той е спечелил последните 11 тайбрека, които играе на турнирите от Големия шлем.

Следващият съперник на Джокович е 17-ият поставен Хуберт Хуркач от Полша.

За четвъртия кръг се класира и седмият в схемата руснак Андрей Рубльов. Той отстрани Давид Гофен от Белгия след 6:3, 6:7(6), 7:6(5), 6:2. Срещата продължи три часа и две минути. Рубльов ще се изправи срещу представителя на Казахстан Александър Бублик, 23-и поставен, в спор за влизане сред четвъртфиналистите.