За пореден път тенисът ни накара да се радваме и подскачаме пред телевизора. Григор Димитров отдавана е показал класата си на корта, но сега се показа и като отличен тактик и лидер. Само присъствието му до тези млади момчета от българския отбор е достатъчно, за да им даде криле, самочувствие и увереност. Като изключим Димитър Кузманов, останалите ни тенисисти са извън топ 500 на световната ранглиста, но това няма никакво значение за тях, защото са рамо до рамо с техния идол и защитават честта на България.

Победата над Великобритания дойде доста драматично, но е изключителен успех, защото британиците са много силен състав. Особено отборът им на двойки, който е сред най-силните в света. От друга страна Григор не е специалист на двойки, а 22-годишният Александър Лазаров не бе печелил мач на двойки в кариерата си.

Сега пред тима ни предстои вторият сблъсък в турнира, а съперник ще е тимът на Молдова.

Той ще стартира в 1:00 часа българско време в нощта на събота срещу неделя. В първата среща Димитър Кузманов ще спори с 828-ия в света Александър Козбинов, а след него на корта излизат и първите ракети на двете страни Григор Димитров и Раду Албот (46-и в света). Съставът за третия мач на двойки ще бъде определен на по-късен етап.

Победата над Великобритания отваря широко вратата на нашия тим за класиране към четвъртфиналите в АТP Cup. Във вторник на Гришо и съотборниците му предстоят последните мачове от групата – срещу Белгия.

За четвъртфиналите се класират победителите в шестте групи, както и двата най-добри втори отбора.