Франция и Дания завършиха при 0:0 в последен двубой от група С на Световното първенство по футбол и в първия без отбелязан гол на Мондиала в Русия. Двата тима продължават към 1/8-финалите, като „петлите“ са победител в групата, а датчаните остават втори.

Мачът започна вяло и първата реална голова опасност дойде едва в 17-ата минута, когато Жиру отправи удар към горния десен ъгъл на Шмайхел, но датчанинът се справи. Между 25-ата и 29-ата минута и двата тима поискаха дузпа за игра с ръка на Йоргенсен и за фаул срещу Ериксен в наказателното поле на съперника. В последния четвърт час от срещата Гризман, Жиру и Дембеле се отчетоха с опасности пред вратата на Дания, но стреляха неточно.

Дания започна по-силно втората част и Ериксен бе близо до гола след статично положение, но след 70-ата минута Франция поизравни играта, като Фекир се отчете с два опасни удара. След последния съдийски сигнал феновете и на двата отбора освиркаха любимците си за постната продукция.

„Петлите“ очакват втория от групата на Хърватия (6 т.), Нигерия (3 т.), Исландия (1 т.) и Аржентина (1 т.), докато Дания ще играе с победителя.