Гришо, Григор Димитров

Григор Димитров отпадна в първия кръг на Мастърса в Мадрид.

Първата ни ракета загуби с 6:7, 6:7 от американския квалификант Тейлър Фриц.

Това бе първа среща помежду им, а победата осигури на 21-годишният Фриц мач срещу световния №1 Новак Джокович.

Григор показа добре познатите слабости в играта си и допускаше непредизвикани грешки в решителните моменти.

В големи периоди от мача българинът изглеждаше неуверен на корта, а срещу него Тейлър Фриц тероризираше с мощен сервис и форхенд.

Двата сета все пак стигнаха до тайбрек, но в тях радостта бе за американеца, 10:8 в първия и 7:4 във втория.

Григор стартира колебливо мача, с много непредизвикани грешки и подари две точки за пробив на съперника си в първите си два сервис гейма.

За щастие българинът обърна развоя и двата пъти, но се забелязваха доста проблеми в играта му, докато Фриц просто връщаше топката в полето му и го чакаше да сгреши.

Освен това американецът залагаше и на мощният си сервис, който го спасяваше на няколко пъти.

Това обаче не се случи в шестия гейм, когато Григор на два пъти реши да изненада съперника си на мрежата, а това го разколеба доста.

Димитров получи шанс за пробив и се възползва.

За съжаление, още в следващия гейм американецът върна пробива, след доста глупави непредизвикани грешка на родния тенисисит.

Сетът стигна до решителен тайбрек, започнал приказно за Григор.

Преднина от 3:0 и сякаш всичко бе в ръцете му. Те обаче трепнаха, двойна грешка и топка в аут върнаха Фриц в играта, а американеца грабна шанса.

Успя да обърне и получи сетбол при 6:5. Григор спаси, но ситуацията се повтори при 8:7, за да последва ново спасяване на Димитров, но при 9:8 шанс вече нямаше и Фриц спечели сета.

Развоят в тайбрека вдъхна увереност на младия американец, който бе почти безпогрешен в началото на втория сет.

Уверен сервис и мощен форхенд, а срещу него бе разколебаният Григор, който правеше грешка след грешка.

Фриц успя да пробие още във втория гейм, а след това затвърди пробива, за да поведе с 3:0.

Последваха няколко гейма, в които Григор печелеше подаванията си, но просто не се виждаше как българинът ще стигна до пробив, изглеждаше обезверен, а играта му определено не бе на ниво.

Тогава дойде седмият гейм, в който Димитров излезе като преобразен на корта и с няколко магически отигравания разколеба Фриц и стигна до пробив, който го върна в мача.

Играта стана равностойна, което логично докара нещата до нов тайбрек.

Двамата си размениха по минипробив след грешка на къса топка. Григор не си взе поука и отново пробва подобно изпълнение, спряло се в мрежата. Две нови грешки направиха резултата 6:3 в полза на Фриц, предоставяйки му три мачбола. Американецът се възползва от втория шанс и си осигури среща с Новак Джокович.