Тимът на Порто надигра с 3:1 у дома РБ (Лайпциг) в мач от Група “G” на Шампионската лига. По този начин драконите от Португалия се изкачиха на второ място в класирането в групата с шест точки, а Лайпциг вече е трети с четири. На последното четвърто място с едва две точки е миналогодишният полуфиналист в турнира Монако.

Класиране група G

Ектор Ерера даде преднина на Порто в резултата в 13-ата минута, възползвайки се от разбъркване пред вратата на германците след изпълнение на ъглов удар. Три минути след почивката Тимо Вернер с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле изравни, но в 61-ата Данило Перейра бе точен за 2:1 с глава след центриране от фаул.

Порто РБ Лайпциг

В третата минута на добавеното време резервата Макси Перейра оформи крайния резултат, след като изскочи сам срещу вратаря Петер Гулаши.

В другата среща от групата Бешикташ  и Монако завършиха наравно 1:1. Така турският тим остава непобеден в турнира.  Грандът от Истанбул е близо до най-доброто си постижение в Европа – класиране за елиминациите на надпреварата. Черните орли се нуждаят само от точка. Монако от своя страна на практика загуби шансове за продължаване към следващата фаза на турнира.

Бешикташ Монако

През първата част домакините бяха значително по-активният тим на терена, но изненадващо на почивката с гол аванс се оттеглиха монегаските. В 45-ата минута при една сгрешена топка в половината на Бешикташ, Рони Лопеш се озова на чиста позиция за стрелба. Португалецът с прецизен удар прати топката в десния ъгъл на Фабри.

В началото на втората част турците продължиха да действат по-активно и това даде резултат в 52-ата минута. Рикардо Куарешма получи топката в наказателното поле и финтира елегантно Жорже, който го съсече, за което реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Дженк Тосун и изравни.

Така Бешикташ остава лидер в подреждането и с актива си от десет точки черните орли са близо до финиширане на върха. Монако пък е с две точки и почти нулеви шансове за продължаване.