Португалия - Швейцария
Снимка: БТА

Отборът на Португалия победи Швейцария с 6:1 в 1/8-финална среща на Световното първенство по футбол в Катар. На четвъртфинал Кристиано Роналдо и съотборниците му ще се изправят срещу Мароко. В герой за португалците се превърна Гонсало Рамош, който отбеляза хеттрик. Младият нападател на Бенфика бе предпочетен за титуляр на мястото на Роналдо. Звездата на „мореплавателите“ бе титуляр в предишните три мача на своя тим.

Португалия откри резултата в 17-ата минута, когато Жоао Феликс комбинира с Гонсало Рамош и той с мощен удар прати топката в мрежата на Ян Зомер.

„Мореплавателите“ нанесоха нов удар в 33-ата минута. Бруно Фернандеш центрира от корнер, а капитанът Пепе бе оставен непокрит и от няколко метра с глава простреля Зомер за 2:0.

В 38-ата минута Ремо Фройлер пропиля отличен шанс да върне един гол за Швейцария. Той се възползва от грешка на вратаря Диого Коща, но Далот бе на голлинията и успя да изчисти.

Две минути преди края на полувремето Рамош бе изведен сам срещу Зомер, но опитният страж успя да спаси.

Само пет минути след подновяването на играта Португалия стигна до трето попадение. Диого Далот центрира остро в наказателното поле, а Рамош изпревари Ерай Джьомерти и матира Зомер за 3:0.

В 55-ата минута футболистите на Фернандо Сантош стигнаха и до четвърти гол чрез Рафаел Герейро. Защитникът на Борусия Дортмунд се измъкна сам срещу Зомер и с диагонален удар опъна мрежата.

Швейцария намали в 58-ата минута. Шакири центрира от ъглов удар, а Мануел Аканджи от непосредствена близост бе точен.

Португалия отговори почти веднага. В 67-ата минута Рамош оформи своя хеттрик селд асистенция на Жоао Феликс.

В 72-ата минута на терена се появи Кристиано Роналдо, който смени Жоао Феликс. Звездата успя да прати топката в мрежата на швейцарците в 84-ата минута, но му бе вдигната засада.

Все пак в първата минута на добавеното време друга резерва Рафаел Леао оформи крайното 6:1. Нападателят на Милан слаломира между няколко защитници и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Зомер.

Кристиано Роналдо напусна сърдит терена

Кристиано Роналдо явно разочарован, че остана резерва, отново пръв напусна терена. Въпреки радостта от изразителния успех той веднага тръгна към съблекалнята. По същото време съотборниците му ликуваха пред своите фенове.

Преди началото на срещата Роналдо бе приветстван при появата си на терена, което донякъде оправи настроението му, което бе мрачно на загрявката. Селекционерът Фернандо Сантош бе видимо също намръщен заради поведението на лидера на „мореплавателите“.

Роналдо се появи през второто полувреме, но чак за последните около 20 минути, като дори отбеляза един гол, но той бе отменен поради засада.

Кристиано в момента е без отбор, след като в навечерието на Световното първенство се раздели с Манчестър Юнайтед по взаимно съгласие. Роналдо имаше проблеми с мениджъра Ерик тен Хаг.

Пепе стана вторият най-възрастен голмайстор на Световно първенство

Защитникът на Португалия Пепе стана вторият най-възрастен голмайстор на Световно първенство. Тази вечер ветеранът вкара второто попадение за родината си при победата с 6:1 над Швейцария в 1/8-финала на Мондиала в Катар. Той се разписа в 33-ата минута след удар с глава.

Пепе е на 39 години и 283 дни. Така той се нареди на второ място зад легендата на Камерун Роже Мила. Бившият нападател на „непобедимите лъвове“ е най-възрастният голмайстор на световно първенство, след като се разписва на Мондиала през 1994 година в САЩ на възраст 42 години и 39 дни.

Пепе обаче е номер 1 в тази класация за елиминационна фаза на Световно първенство.