Отборът на РБ (Лайпциг) постигна първа победа в историята си в Шампионската лига. Германците стигнаха до успех с 3:2 като домакин над Порто в мач от Група “G” на надпреварата. В другата среща от групата Бешикташ продължи с прекрасното си представяне в турнира и се наложи с 2:1 като гост на Монако.

Класиране група G

В класирането РБ е с актив от четири точки и за момента заема втора позиция. Порто пък е с една по-малко на трета. Лидер е Бешикташ с девет, а на дъното е Монако с едва една.

РБ (Лайпциг) и Порто си отбелязаха всички голове в срещата още преди почивката. Вили Орбан откри резултата още в осмата минута, след като се възползва от неумела намеса на вратаря Жозе Са. Десетина минути по-късно обаче Венсан Абубакар изравни, като получи топката в наказателното поле и със завъртане я прати във вратата.

РБ (Лайпциг) Порто

В 38-ата Емил Форшберг даде нова преднина на РБ. Шведът се озова сам срещу стража и без да се бави реализира. Съвсем скоро Жан-Кевин Огюстен направи същото, след като при един рикошет остана и той остана сам срещу вратаря. Минута преди края на първата част Иван Маркано върна португалците в играта, след като при един корнер засече топката във вратата от малкото наказателно поле.

През втората част и двата тима имаха по няколко удобни положения, като Абубакар на няколко пъти имаше чисти ситуации за изравняване, но пропусна. Така или иначе до ново попадение не се стигна и Лайпциг се поздрави с първи успех.

В другата среща от групата Бешикташ постигна трета поредна победа и върви уверено към елиминационната фаза на надпреварата. Черните орли победиха с 2:1 като гост шампиона на Франция – Монако. В герой за турците се превърна Дженк Тосун, който вкара и двете попадения за тима си. Преди това Радамел Фалкао бе открил за монегаските.

Монако Бешикташ

След равностойно начало гол на Бешикташ бе отменен заради съмнителна засада на Раян Бабел. Последваха няколко положения и пред двете врати, преди да дойде 30-ата минута. Тогава Фалкао получи топката в наказателното поле и след като се освободи от защитник я прокара покрай вратаря. Скоро обаче Тосун изравни.

Халфът получи отлично центриране от Рикардо Куарешма и с глава направи 1:1. Победното попадение дойде в 53-ата минута, когато един далечен удар се отби в гредата на Монако, но попадна у Бабел, който от своя страна намери Тосун в наказателното поле, за да я прати в мрежата.

По този начин Бешикташ събра девет точки от трите си срещи до този момент и се нуждае само от точка, за да си осигури място на елиминациите. Монако от своя страна остава само с една точка до този момент и излизането от групата изглежда все по-сложна задача.