Реал Мадрид

Шампионът на Европа Реал Мадрид бе елиминиран изненадващо на четвъртфиналите от турнира за Купата на краля на Испания след домакинска загуба с 1:2 от Леганес. Въпреки че бяха спечелили първия мач с 1:0, играчите на Зинедин Зидан не се представиха на ниво в реванша на „Сантяго Бернабеу“ и в крайна сметка трябваше да понесат разочароващото отпадане заради повечето допуснати голове на собствен терен.

Хави Ерасо даде преднина на гостите в 32-ата минута с красив удар извън наказателното поле, след като се възползва от груба грешка в отбраната на Реал. Малко след началото на второто полувреме Карим Бензема възстанови равенството, разписвайки се след асистенция на Лукас Васкес. В 57-ата минута обаче гостите от Леганес отново излязоха напред в резултата след попадение на Габриел, който с глава донесе победата на своя тим.