Реал (Мадрид) спечели трофея „Бернабеу“, след като надигра с 2:1 Фиорентина в сблъсъка между двата тима в испанската столица. Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Жордан Верету в 3-ата минута, но домакините направиха пълен обрат, а героят отново бе Кристиано Роналдо.

Реал Мадрид Фиорентина

Португалецът първо изработи изравнителното попадение на Борха Майорал в 7-ата минута, а след това сам вкара страхотен гол в 33-ата минута и така донесе победата на своя тим.

Българинът Петко Христов също влезе в игра за гостите и се докосна до магията на „Сантиаго Бернабеу“, макакар и да престоя на терена само няколко минути в добавеното време.

Фиорентина стигна до гол още с първата си атака в мача. В 3-ата минута Жордан Верету бе намерен пред наказателното поле и с много добре насочен удар успя да вкара за 0:1.

Реал обаче реагира като ощипан и в 7-ата минута възстанови равенството. Кристиано Роналдо напредна в пеналта и пусна остър пас към Борха Майорал, който отблизо засече топката във вратата за 1:1.

Гостите имаха страхотен шанс отново да си върнат преднината, след като в 19-ата минута Давиде Астори опита акробатичен удар в наказателното поле и принуди Кико Касийя да показва блестящ рефлекс.

Реал обаче държеше инициативата в мача и в 33-ата минута излезе напред в резултата. Роналдо напредна отляво, нахлу в наказателното поле и с убийствен удар в далечния ъгъл на вратата бе точен за 2:1.

В 44-ата минута домакините можеха да стигнат и до трето попадение, след като мощен удар на Борха Майорал бе спасен по великолепен начин от Марко Спортиело.

Второто полувреме започна малко по-мудно, но постепенно на „Бернабеу“ отново стана интересно. В 69-ата минута Иско със супер пас изведе Лукас Васкес зад защитата, но ударът му бе над вратата.

Фиорентина пък отговори с шанс пред Марко Бенаси в 75-ата минута, който бе изпуснат от защитата, но стреля покрай вратата.

Най-добрият шанс за Реал за нов гол дойде в 84-ата минута, когато първо Гарет Бейл стреля от дистанция, вратарят Бартоломей Драговски спаси, а при добавката Роналдо отблизо нацели гредата. До края на мача „белият балет“ пропусна още няколко възможности, но до нов гол така и не се стигна.

Все пак Реал се поздрави с успеха и за 27-ми път спечели трофея „Бернабеу“.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.