Реал (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) завършиха при 2:2 в смятания за финал преди финала реванш от полуфиналите на Шампионската лига на „Сантиаго Бернабеу“ в Мадрид. Така след победата с 2:1 от първия мач „белите“ се класират за финала, който е трети пореден за Реал в турнира и четвърти в последните пет години.

Двубоят сякаш бе решен от глупавата грешка на вратаря на Байерн за втория гол на Реал, а гостите имаха и сериозни претенции на няколко пъти за дузпи, подминати от рефера Джунайт Чакър.

Баварците откриха още в третата минута с попадение на Джошуа Кимик, който се възползва от грешка на отбраната на „белите“ и от метър-два простреля Навас за 1:0. Реал стигна до равенството в 11-ата минута, когато Бензема се възползва от пас на Марсело и вкара с глава за 1:1.

Реал пропусна да вкара втори гол след двойно подаване между Роналдо и Марсело, при което центрирането на бразилеца бе блокирано. Пет минути по-късно Байерн също изпусна шанс след тежък удар на Левандовски и неуспешен опит за добавка от Хамес. Кристиано Роналдо също се отчете с хубав удар от границата на наказателното поле в 39-ата минута, но Улрайх спаси, с което се изчерпиха точните удари към една от двете врати в иначе много динамичната първа част, в която Байерн на два пъти имаше претенции за дузпа за падане на Левандовски (16′) и да удар с ръка след центриране на Кимик в продължението на първото полувреме.

В началото на втората част Карим Бензема се възползва от грешка на вратаря на Байерн, който не прецени добре върната топка и французинът се разписа за втори път в мача (2:1). Давид Алаба опита да изравни минути по-късно, но Навас се справи, а двата отбора имаха претенции към рефера Джунейт Чакър за две падания на Бензема и Левандовски в наказателните полета.

Кристиано Роналдо се хвана за главата в 53-ата минута след уникален пропуск, при който прати топката високо над напречната греда след центриране. След час игра удар на Хамес Родригес бе блокиран, но колумбиецът отново стигна до топката и изравни за 2:2. Преотстъпеният от Реал халф можеше да попари „белите“ четвърт час преди края, но Варан се хвърли на пътя на топката и я направи удобна за Кейлор Навас, който в 80-ата минута спаси опасен удар с глава на Томас Мюлер. Вратарят на Реал се намеси и в 90-ата минута при центриране към Хумелс, а минути по-късно стражът пресече пас към връхлитащия Левандовски.

Другият полуфинал е в Рим между Рома и Ливърпул при 5:2 за британците от първата среща. Финалът е на 26 май в Киев.