Атлетико (Мадрид) победи с 2:1, но не успя да прекъсне прокобата наречена Реал, и вечния съперник отново се класира за финала на най-престижната клубна футболна надпревара. Кралският клуб заслужи възможността да спори за 12-то рекордно отличие срещу Ювентус на 3-ти юни в Кардиф. При победа, освен титла, играчите на Зинедин Зидан ще защитят отличието спечелено миналия сезон, а това е постижение, което никой друг отбор не е успявал да направи след революционната промяна на КЕШ в Шампионска лига. Финалът Ювентус – Реал Мадрид ще е повторение на мача за трофея  от 1998 година, когато Белия балет печели с 1:0 с гол на Предраг Миятович. Любопитното е, че в състава на Старата госпожа тогава играе Зинедин Зидан.

Още в 16-ата минута домакини водеха с 2:0 на „Висенте Калдерон“ с попадения на Саул и Гризман от дузпа. Атлетико се нуждаеше от само още един гол, за да заличи класическия аванс на Кралския клуб от първия мач. Преди почивката обаче Иско отбеляза скъпоценно попадение за гостите след изумителен пробив на Бензема край аутлинията.

Така Реал ще играе на финал в най-силния клубен турнир на Стария континент за рекорден 15-и път.

Полуфиналът започна с агресивна игра от страна на домакините. Още в 12-ата минута Коке центрира от ъглов удар, топката стигна до Саул Нигес и той я прати в мрежата на гостите.

Реал не се бе отърсил от ранното попадение, а само четири минути по-късно Гризман покачи на 2:0. Френският нападател се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Рафаел Варан срещу Фернандо Торес. Повторенията показаха, че главният съдия Джунейт Чакър от Турция правилно е посочил бялата точка.

Реал се съвзе от шока и притисна съперника, но дюшекчиите се защитаваха отлично. Заради много единоборства играта се изнерви и накъса, а реферът опита да поуспокои футболистите с няколко жълти картона. Официално предупреждение получиха Габи и Диего Годин от състава на домакините и Серхио Рамос от този на гостите.

В 42-та минута настъпи моментът на Карим Бензема. Таранът навърза няколко бранители на Атлетико на левия фланг и пусна топката към Тони Кроос. Последният стреля, Ян Облак спаси, но право в краката на Иско. Любимецът на „белите“ фенове не сбърка и отчая тима на Диего Симеоне, на който вече бяха нужни минимум 3 гола, за да продължи към финала.

През втората част героят за Реал беше стражът Кейлор Навас. В 65-та минута костариканецът отрази удар на Караско от близка дистанция, както и добавката на Кевин Гамейро. Пет минути по-късно изстрел на Антоан Гризман бе избит от Навас в корнер.

До края на срещата темпото спадна, което устроиваше Реал. Така възпитаниците на Зинедин Зидан са на финал в Шампионска лига за втора поредна година.

Играчите на Реал (Мадрид) отдават почит на феновете си на Висенте Калдерон

„Много се радвам, че отново ще играя на финал в Шампионската лига. Не беше лесно, но заслужено стигнахме до него. Знаехме, че Атлетико ще започне много мощно, имаха късмет и поведоха с 2:0. Отборът ни обаче е изключително опитен. Един наш гол убиваше интригата и го постигнахме. Един финал никога не е лесен, но ще се борим до последно. Шансовете ни с Ювентус са равни“, искрен беше лидера на Реал Кристиано Роналдо.

„Играхме срещу изключителен съперник. Атлетико си усложни сам задачата в първия мач, но ние показахме защо в последните години сме конкурентни на най-добрите отбори в Европа. Играчите ми положиха огромни усилия. Жалко, че не можем да клонираме Габи и Диего Годин. Играхме добре, но голът на Иско направи задачата ни практически невъзможна. Кейлор Навас беше много добър на вратата на Реал и допълнително усложни целта ни“, сподели старши треньора на Атлетико Диего Симеоне.

„В Ювентус възмъжах и станах по-добър играч. Това е велик клуб. Финалът ще бъде особено изживяване за мен, тъй като Ювентус все още е в сърцето ми. Смятам, че и двата отбора заслужено стигнаха до финала. Ще се подготвим добре, има три седмици до мача в Кардиф. Преди това ни предстои важен мач от Примера дивисион. Ювентус не е само добра защита. Те имат и отлични нападатели“, заяви наставника на Реал Зинедин Зидан.