Кристиано Роналдо

Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 срещу Тотнъм в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо изигра един от най-силните мачове след завръщането си на „Олд Трафорд“, отбелязвайки хеттрик. Това го превърна в най-резултатния играч в историята на футбола.

Португалецът вече има 807 попадения в кариерата си, с две повече от чешката легенда Йозеф Бицан, който досега държеше рекорда с 805 попадения.

Роналдо откри головото си сметка в мача 12-ата минута с бомбен удар извън наказателното поле. Само няколко минути по-рано негов удар бе спрян с ръка в наказателното поле от Ерик Дайър, но съдията Джон Мос реши, че това не е дузпа.

В сходна ситуация малко по-късно обаче Тотнъм получи дузпа, след като Алекс Телес игра с ръка пред вратата си. Хари Кейн застана зад бялата точка и от 11-те метра не сбърка за 1:1.

Манчестър Юнайтед обаче отговори три минути по-късно, когато Джейдън Санчо подаде на Роналдо. Голмайсторът на „червените дяволи“ прониза Юго Лорис от непосредствена близост.

В началото на второто полувреме Тотнъм натисна, но така и не успяваше да създаде опасно положение пред Давид де Хеа. Едно случайно центриране от левия фланг обаче бе отклонено от Хари Магуайър, който си вкара автогол за 2:2 в 72-рата минута.

Това обаче не бе всичко в мача, тъй като Роналдо не бе казал последната си дума. Португалецът донесе победата на тима си в 81-вата минута, когато скочи най-високо при центриране от корнер на Телеш и с глава реализира за 3:2.

В класирането тимът на Ралф Рангник излезе четвърти с 50 точки, с две повече от петия Арсенал, който обаче е с два мача по малко. Тотнъм пък е седми с 45 точки в актива си.