Кристиано Роналдо

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 в страхотен мач от 14-ия кръг на английската Висша лига. Пред погледа на новия си временен мениджър Ралф Рангник – „червените дяволи“ изиграха страхотен двубой и успяха да обърнат развоя на събитията след като гостите успяха да поведат.

Емил Смит Роу изведе гостите напред в резултата в 13-а минута, а Бруно Фернандеш успя да изравни резултата минутка преди края на първото полувреме.

„Червените дяволи“ излязоха напред в резултата седем минути след подновяването на играта чрез Кристиано Роналдо, но Мартин Йодегард възстанови равенството само две по-късно.

Развръзката в мача дойде 20 минути преди края, когато бранител на „артилеристите“ събори Фред в наказателното поле и след преглед на ситуацията със системата ВАР – Мартим Аткинсън посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който с удар в центъра на вратата отново изведе своите напред.

До края на мача лондончани опитаха да изравнят, но Давид де Хеа блесна с някои добри спасявания и в крайна сметка трите точки отидоха в актива на Манчестър Юнайтед.