Снощи Русия нападна селскостопански обект в Одеския район с балистичната ракета „Искандер“. Вследствие на атаката един човек загина, а трима бяха ранени, съобщи председателят на военната администрация в Одеса, Олег Кипер, в своя Телеграм канал.
„След удара избухна пожар, предизвикан от запалването на превозни средства и горивни резервоари. Унищожен е и склад“, добавя Кипер.
Според последните данни, българското население в Одеска област надхвърля 150 000 души, което ги нарежда на трето място по численост в региона. В самия град Одеса живеят около 50-60 хиляди българи. Най-голямото количество компактно българско население се намира в Болградския, Измаилския и Белгород-Днестровския район.
Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!




