С „Да, България" сме много далеч от това да бъдем една партия, коментира Николай Денков от „Продължаваме промяната"

Николай Денков, зам.-председател на „Продължаваме Промяната“, заяви по Нова телевизия, че „Да, България“ са доста далеч от това да представляват едно цяло.

Той сподели, че наблюдава опити за вдигане на драма без основателни причини. В мнението му, макар и с различия, между двете партии съществуват общи амбиции за постигане на целите.

„Представени са две крайни решения: едното е да се формира нова партия по идея на „Да, България“, а другото е, че се разделяме и спираме комуникацията,” уточни Денков.

По думите му, предложението на „Да, България“ е неблагоприятно, тъй като би довело до ограничаване на подкрепата до 6-7% в крупните населени места.

„Ние не говорим за развод, а за възможността да работим заедно, като всеки от нас развива своите силни страни,” добави той, като обясни, че партиите имат подписано споразумение относно предстоящите президентски избори, за което ще издигнат общ кандидат.

На въпрос дали е вероятно „Продължаваме промяната“ и „Да, България“ да образуват различни парламентарни групи, Денков сподели, че решението ще бъде взето от депутатите при техния сбор.

По-рано съпредседателят на „Да, България“ Ивайло Мирчев изрази, че би могло да има обединение с „Демократи за силна България“ (ДСБ) и „Продължаваме промяната“, стига всички страни да са съгласни. Съпредседателят на ДБ Божидар Божанов също коментира ситуацията, потвърдявайки, че съществува поле за диалог с ПП и че целта им е да се фокусират върху избирателите.

БТА напомня, че миналата седмица Националният съвет на „Да, България“ приет решение, с което предлага на (ДСБ и „Продължаваме промяната“) проект на коалиционно споразумение за обсъждане и одобрение, каквото все още не е съществувало.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук