Само седмица след разгромната победа с 6:2 над Ботев (Пловдив), ЦСКА – София записа изразителен успех и срещу другия пловдивски гранд Локомотив. Армейците спечелиха с 4:1 домакинството си на „Българка армия“ в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Поражението е първо за смърфовете, който в предишните си два мача спряха Лудогорец и Левски.

ЦСКА – София  вече има седем точки, с колкото са и Лудогорец и Верея. Орлите обаче са с мач по-малко.

ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив)

Отборът на ЦСКА – София натисна съперника от самото начало на мача. В 11-ата минута силен шут на Рубен Пинто мина над напречната греда, а две минути по-късно домакините вече водеха в резултата. Тиаго Родригес с техничен удар прехвърли Илко Пиргов и намиращия се на голлинията защитник Пламен Николов за 1:0.

В 27-ата минута армейците удвоиха преднината си. Станислав Манолев намери непокрития Кристиян Малинов, който не сгреши за 2:0. В 61-ата минута Каранга вкара за 3:0, след като прехвърли технично стража на гостите Пиргов.

В 74-ата минута обаче смърфовете върнаха едно попадение. Димо Бакалов бе точен за 3:1 след центриране на новото попълнение на пловдивчани Бедиме.

Само четири минути по-късно Манолев оформи крайното 4:1 в полза на ЦСКА – София.

Войн Войнов

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Войн Войнов обяви, че тежката загуба от ЦСКА – София  с 1:4 се дължи на прекалено многото допуснати груби индивидуални грешки в отбрана.

“Загубихме, защото допуснахме повече грешки и бяхме наказани. Честитя победата на ЦСКА, тя е заслужена. Трябва да поработим повече в атака, за да вкарваме. Груби наши индивидуални грешки се отразиха на резултата. ЦСКА бе по-добър, трябва да си го признаем.
Три от четирите гола станаха след наши грешки – на контраатака и то на “Армията”. Публиката влияе, ние също имахме подкрепа, но разочаровахме нашите симпатизанти. В следващия мач ще се опитаме да ги зарадваме.
В атака ни трябва още малко хъс и завършващи удари, за да материализират усилията. Но днес допуснахме много индивидуални грешки и бяхме наказани” каза Войнов, който заяви, че до два дни смърфовете ще се подсилят поне с двама нови футболисти.

“Коментираме Иса, познавам го, но има оферти от чужбина. Ако не замине, може да помогне. Райков ще бъде наш от утре, а и Асен Георгиев ще подпише с нашия клуб”, допълни специалистът.

Стамен Белчев
Наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев разкритикува представянето на отбора през втората част, въпреки че червените разбиха с 4:1 Локомотив (Пловдив).

“Доволен съм от резултата и първото полувреме. За мен е необяснимо как отборът излезе през второто полувреме, беше отпуснат и не показа истинските си възможности. Имахме два гола преднина и може би играчите очакваха да е лесно.

Видяхте, че когато отборът на Локомотив не е пресиран, има футболисти, които могат да играят. Доволен съм, но трябва да подобрим играта на целия отбор в защита, там имам претенции и трябва да се работи.

В защита стояхме далеч от противника през второто полувреме, не успяхме да направим подготовка за преса, но нека оставим това за съблекалнята. Още има какво да се желае и то много.

Ако отборът дава максимума от себе си, не се притеснявам от нищо. До момента Локомотив нямаше загуба. Надиграхме го категорично. Надявам се да продължим с тази голова серия, но не ми харесва, че пуснахме три попадения”, каза Белчев.

За всичко по-интересно около Първа професионална лига следете страницата ни във Фейсбук Дебати.