Хорхе Сампаоли вече е любимец на аржентинските фенове, при това само след един мач начело на гаучосите. В едно от най-лютите дербита в света, Аржентина успя да се наложи с 1:0 над Бразилия в контрола, играна пред близо 95 хиляди зрители в Мелбърн, Австралия.

5547961

Единственото попадение в срещата отбеляза Габриел Меркадо в 45-ата минута и така донесе победата за Аржентина в 108-ата среща между двата южноамерикански колоса. През втората част бразилците, които бяха без голямата си звезда Неймар, на два пъти удариха гредите.

Атаката на Аржентина беше водена от опасното трио Лионел Меси, Гонсало Игуаин и Пауло Дибала.

Още в петата минута шут на Ди Мария срещна гредата. Последваха добри минути на бразилците, но удари на Паулиньо и Аугусто преминаха над вратата, а изстрел на Коутиньо беше блокиран в решаващия момент. Аржентина нанесе своя удар в самия край на първото полувреме. Отаменди намери гредата, а Меркадо направи добавка отблизо.

В самото начало на втората част аржентинците претендираха за дузпа за нарушение на Фагнер. Сигнал обаче не последва. В 63-ата минута гредите на два пъти спасиха гаучосите след последователни удари на Жезус и Вилиан. До края отбраната на Аржентина устоя на натиска и Сампаоли постигна първа победа в новата си роля.

Загубата пък бе първа за селекционера на Бразилия Тите, откакто той наследи Карлос Дунга на поста. Кариоките бяха в серия от девет поредни победи.