Съставът на Съединените американски щати спечели за шести път турнира “Голд Къп” в Зона Конкакаф, след като победи във финала в Санта Клара Ямайка с 2:1. Така под ръководството на треньора Брус Арина, който замени Юрген Клинсман преди осем месеца, американците продължават без загуба вече 14 мача поред.

5641834

Успехът на САЩ не дойде никак лесно и американците ликуваха едва в 89-ата минута, когато Джордан Морис отбеляза победния гол. Двубоят започна в бавно темпо, а в 20-ата минута вратарят на Ямайка Андре Блейк се контузи и беше заменен от Дуейн Милър.

5641863

В края на полувремето Джоузи Алтидор от пряк свободен удар откри резултата, а Милър не успя да се намеси, макар топката да облиза пръстите му. Ямайка стартира фантастично, след като Уотсън успя да прати топката в мрежата след изпълнение на ъглов удар. Малко след това Клинт Демпси удари греда.

5641815

Мачът вървеше към своя край, като и двата отбора имаха своите възможности. Така се стигна до 89-ата минута, когато Морис овладя една рикоширала в наказателното поле топка и с мощен удар я прати в мрежата на реге бойс.