Саудитска Арабия спечели срещу с 2:1 Египет в последна среща за двата тима от Група „А“ на Мондиала. „Зелените соколи“ грабнаха трите точки в последната минута, а в герой се превърна Салем Ал Даусари.

Двубоят не блестеше с много красива игра и ще се запомни най-вече с рекорда на вратаря Есам Ел Хадари, който стана най-възрастният състезател (45 години), играл на Мондиал. Той изпреварва колумбийския страж Фарид Мондрагон, който игра на 43-годишна възраст на Мондиал 2014, както и Роже Мила, който пък държеше рекорда преди Мондрагон. Камерунецът бе записал срещи на Мондиала през 1994 година на 42-годишна възраст.

Срещата започна с по-добра игра на африканците, които можеха да открият резултата в 13-ата минута, когато Мохсен се оказа на изгодна позиция и стреля, но шутът му премина покрай страничната греда.

Две минути по-късно дойде и отговорът на Саудитска Арабия. Ал Даусари направи страхотен рейд, който завърши с мощен изстрел, но той премина над напречната греда на „фараоните“.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Египет откри резултата. Голмайстор бе Мохамед Салах, който бе изведен от дълбочина и успя да прехвърли излезлия страж Ясер Алмосалем – 1:0.

В 33-ата минута Египет бе близо до второ попадение. Салах намери Трезеге със страхотен пас в наказателното поле, но крилото стреля над вратата на „зелените соколи“.

В 41-ата минута „зелените соколи“ стигнаха до дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Ахмед Фати. Зад топката застана Алмуалад, но шутът му бе спасен от рекордьора Есам Ел Хадари.

Втора дузпа бе одсъдена за Саудитска Арабия в добавеното време на първата част. Тя породи доста съмнения и се наложи преглед на ВАР системата, след който Вилмар Родан потвърди своето решение. Зад топката този път застана Ал Фараж, който реализира хладнокръвно – 1:1.

През втората част положенията бяха пред вратата на „фараоните“, които се пропукаха в 94-ата минута. Тогава се разписа Салем Ал Даусари, който завърши с клиничен удар, след като бе намерен от свой съотборник, носейки победата на своя тим.

Така Саудитска Арабия завърши на трето място в Група „А“ на Мондиала, където лидер е Уругвай (9 точки), който победи Русия (6 точки) с 3:0. Египет и Мохамед Салах пък си тръгват от първенството без нито точка.